sen

Problemy ze snem mogą dotykać ludzi w dosłownie każdym wieku. Obecnie mnóstwo osób na co dzień się z nimi zmaga, na co bezpośredni wpływ ma szybki i stresujący tryb życia, prowadzony dosłownie przez wszystkich. A jeżeli organizm przez cały dzień jest bez przerwy pobudzany, bardzo trudno go wieczorem uspokoić. Jak więc sobie w tym pomóc? Jak na nowo zacząć się wysypiać, by rano wstawać rześkim i pełnym nowej energii?

W różnego rodzaju zaburzeniach związanych z nocnym wypoczynkiem pomocne okazują się tabletki na kłopoty ze snem. Nie trzeba się ich obawiać. Już dawno temu przestały być one szkodliwymi i mocno działającymi substancjami, doprowadzającymi do różnych efektów ubocznych. Osoby starszej daty mogą oczywiście jeszcze pamiętać, jak działały takie dawne tabletki na sen. Rzeczywiście ułatwiały one zasypianie, ale przez to też rano powodowały silne zmęczenie, ogólną senność i bóle głowy. Obecnie zastąpiono je natomiast w pełni naturalnymi specyfikami. Szczególnie wartościowe są te wzbogacane melatoniną. Melatonina to hormon wytwarzany przez szyszynkę. Jest on naturalnie produkowany przez organizm, który do tego procesu wykorzystuje serotoninę. Gdy tej naturalnej melatoniny zaczyna jednak brakować i jej poziom drastycznie spada, warto by było jakoś uzupełnić ten jej niedobór, do czego będą służyć tabletki z melatoniną na sen. Hormon ten może być przyjmowany codziennie i to bez żadnych skutków ubocznych. Osoby, u których już teraz doszło do jego wyraźnych niedoborów, jak najbardziej powinny zacząć go suplementować i to nawet w większych dawkach.

Oczywiście ogólna higiena snu też odpowie za jego jakość. Aby o nią zadbać, mniej więcej na dwie lub trzy godziny przed pójściem do łóżka należy zrezygnować z wpatrywania się w świecące ekrany, a zamiast tego wziąć do ręki książkę, pójść na spacer lub wykonać jakieś rozluźniające ćwiczenia. Sypialnia powinna być porządnie wywietrzona. Jeżeli jest w miarę ciepło, można też zostawić uchylone okno na całą noc. W takich warunkach każdy powinien bez trudu zasnąć i porządnie się wyspać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here