Płytki imitujące cegłę

Płytki ceramiczne to popularny sposób wykończenia wnętrza. Mogą się znaleźć zarówno na posadzce, jak i na powierzchni ściany. Doskonale sprawdzają się we wszystkich warunkach, dzięki czemu są chętnie wybierane zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Co więcej, przykuwają wzrok swoim niesamowitym wyglądem. Jednym z takich wzorów jest właśnie imitacja naturalnej cegły.

Cegła jako materiał wykończeniowy

Cegła to jeden z rodzajów materiałów wykończeniowych, które są coraz częściej i chętniej wykorzystywane w naszych domach. Jest wybierana do różnorodnych pomieszczeń, od łazienek aż po salony.

Wszystko dlatego, że prezentuje się na ścianach nienagannie i bardzo ciepło. Jej pomarańczowy kolor ożywia przestrzeń i dodaje jej niesamowitej energii, która sprzyja działaniu. Dodatkowo cegła doskonale wpasowuje się w nowoczesne stylizacje, takie jak choćby industrializm. Nietrudno skojarzyć ją bowiem z dawnymi przestrzeniami fabrycznymi, w których często była materiałem dominującym.

Imitacja cegły – czemu lepiej wybrać imitację niż prawdziwą cegłę?

Cegła, choć posiada wiele zalet, jest materiałem nietypowym i jej położenie na ścianie oznacza poważną ingerencję w jej strukturę. Często także ze względu na grubość cegieł nie możemy się na nie zdecydować w pomieszczeniach mniejszych, w których dodatkowo odebrałyby cenne centymetry.

Imitacja cegły na ścianę wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich osób, które chciałyby cieszyć się urodą cegieł, a jednocześnie nie chcą ograniczać się poprzez podane wyżej niedogodności. Płytki są bowiem cienkie i łatwe do położenia na powierzchni ściany bez specjalnych przygotowań czy dużej ingerencji. Nie ograniczają także wielkości pomieszczenia, więc mogą zostać wykorzystane nawet jako element dekoracyjny mniejszych powierzchni.

Imitacja cegły – nie zawsze musi być ruda

Chciałbyś wykorzystać cegłę w swoim domu, ale obawiasz się, że jej charakterystyczny kolor będzie zbyt intensywny do twojego wnętrza? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sięgnął po imitację cegły w innym kolorze, a nie w charakterystycznie rudym. Kafelki możesz wybrać dosłownie dowolne: od białych, poprzez szare, czarne, a kończąc na różnych odcieniach żółtego, kremowego i beżowego. Dzięki takiej rozmaitości bez wątpienia uda ci się dopasować ozdobne cegły do całego wnętrza twojego domu.

Co więcej, możesz wykorzystać w swoim domu kafelki o ciekawym wzornictwie, a nie tylko klasyczne prostokąty. Warto sięgnąć między innymi po płytki, na których cegła ma kształt nierównych, ręcznie wykonywanych bloczków, jest zaokrąglona lub dodatkowo ozdobiona ciekawym rysunkiem śpiącego kotka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here