moda po lockdownie, lockdown, koronawirus, koronawirus a moda, moda po lockdownie, moda po pandemii, moda po koronawirusa, moda a koronawirus, moda a lockdown, moda a pandemia,
fot. pexels.com

Kryzys wywołany pandemią dotknął wielu branż – między innymi także sektor modowy. Lockdown zdecydowanie wpłynął na nasze podejście do mody i może także zmienić na stałe rynek fashion. Jaka będzie moda przyszłości? Co będzie znajdowało się w naszych szafach?

Moda w obliczu pandemii

Kiedy w lutym rozpoczęły się zachorowania i państwa zaczęły zamykać branże oraz duże wydarzenia, nic dobrego nie spotkało także branży modowej. Pokazy mody zostały odwołane – ostatni odbył się w Mediolanie, w lutym ubiegłego roku. Obecnie nowości z wybiegów możemy oglądać jedynie w Internecie. Z pewnością jest to dobrym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory nie mogły ich oglądać na żywo. 

Do sieci przeniosła się także strefa zakupowa. Galerie handlowe zostały zamknięte, przez co wielkie marki zostały zmuszone do postawienia na sprzedaż online. Szalone wyprzedaże, darmowe dostawy oraz zniżki przyciągnęły i nadal kuszą wiele osób. Prawdopodobnie to sklepy internetowe mogą być przyszłości branży modowej – wiele marek nie kontynuowało sprzedaży w galeriach handlowych ze względu na bardzo wysokie czynsze w porównaniu do poziomu obecnych przychodów. 

Trendy podczas kwarantanny

moda po lockdownie, lockdown, koronawirus, koronawirus a moda, moda po lockdownie, moda po pandemii, moda po koronawirusa, moda a koronawirus, moda a lockdown, moda a pandemia, eko moda, moda zrównoważona,
fot. pexels.com

Nasze przyzwyczajenia podczas trwania lockdownu się zdecydowanie zmieniły. Dzieje się tak z uwagi na częstsze przebywanie w domu i pracę w zaciszu własnych czterech ścian. Stawiamy obecnie na wygodne spodnie dresowe, białe skarpetki oraz sneakersy. Komfort zdecydowanie pojawił się na pierwszym miejscu w naszej garderobie. 

Pandemia to także czas, w którym spędzając tak dużo czasu w domu, możemy przejrzeć zawartość naszej szafy i zadbać o siebie. Czasem warto ubrać się w coś nieco innego, niż dresy, dla higieny umysłu i poczucia normalności.

Eko i zrównoważona moda

W trakcie lockdownu zmieniło się także nasze podejście do mody, jako konsumentów. Aktualnie myśląc nad zakupem nowej sukienki lub torebki zastanawiamy się dwa razy. Wynika to oczywiście z możliwości utraty pracy lub kryzysu w życiu zawodowym. Oszczędzanie aktualnie staje się ważniejsze, niż nowe buty. Bardziej skupiamy się na kupowaniu ubrań, które są wysokiej jakości i stanowią dobrą inwestycję na kilka lat.

Wolimy wybrać koszulę z eko-bawełny, torebkę z bardzo dobrej jakości skóry lub porządne jeansy, niż kupować tanie, ale modne rzeczy w dużych ilościach, nie zwracając uwagi na ich wykonanie. Wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma także po pandemii. Z pewnością będzie to dobre dla naszego środowiska naturalnego.

Wiele marek stawia aktualnie na zrównoważoną modę. Bawełna organiczna i włókna wodorostów to niektóre z materiałów, jakich obecnie używa się do produkcji ubrań – mają doskonałą jakość i są dobre nie tylko dla otoczenia, a także dla nas. 

Postaw na jakość

moda po lockdownie, lockdown, koronawirus, koronawirus a moda, moda po lockdownie, moda po pandemii, moda po koronawirusa, moda a koronawirus, moda a lockdown, moda a pandemia, zrównoważona moda, moda eko,
fot. pexels.com

Jeśli zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w Twojej szafie po pandemii, to odpowiedź może znajdować się w już w Twojej garderobie. Wygoda powinna iść w parze z jakością, zatem przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonane są nasze ubrania – warto zatem wyrzucić poliester, który nie jest zbyt dobry dla ciała, a wypróbować organiczną bawełnę i wiskozę. Trzeba pamiętać, że nie tylko dresy są dobrym rozwiązaniem do pracy w domu – wygodna będzie także sukienka o ciekawym fasonie. Zdecydowanie nie musimy pozbywać się naszego stylu sprzed pandemii.

Nowa normalność

Lockdown z pewnością jest czasem, w którym większość z nas zastanowiła się nad sobą i nad tym, które rzeczy faktycznie są nam potrzebne. Jest to dobry czas dla marek, które oferują ponadczasową modę, w wydaniu zrównoważonym. Zdecydowanie po lockdownie i wyjściu z pandemii będziemy celebrować wszystkie wydarzenia, spotkania z rodziną i ze znajomymi, wyjścia do teatru, czy do restauracji. Wówczas będziemy szukać w modzie wolności oraz radości. 

Podsumowanie

Najważniejsze w modzie po lockdownie będzie z pewnością jakość oraz perspektywa długiego wykorzystywania zakupionych ubrań. Ważne będzie także wzbudzenie pozytywnych emocji. Zatem wszelkie kolorowe ubrania będą z pewnością dodatkowym bodźcem do okazywania ulgi po tych trudnych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here