Jak ozdobić ścianę w salonie zdjęciami

Salon jest najbardziej „reprezentacyjnym” wnętrzem w Twoim domu, a jednocześnie przestrzenią, gdzie domownicy spędzają mnóstwo czasu. To wystarczający powód, dla którego warto zadbać o jego przyjazną aranżację. Chcesz wprowadzić tutaj rodzinną, radosną atmosferę? Zrobisz to przy pomocy zdjęć. Zobacz, jak ozdobić nimi ścianę w pokoju dziennym.

Dekoracja ze zdjęć w salonie – dlaczego warto?

Fotografie – zwłaszcza gdy są dobrze wybrane – to idealna dekoracja w niemal każdej sytuacji. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: zdjęcia, poza walorami artystycznymi, mają w sobie niezwykle intensywny ładunek emocjonalny. Przywołują piękne wspomnienia. Wywołują wzruszenie. Pozwalają na chwilę odciąć się od codziennych problemów. Stanowią temat do dyskusji i zachęcają do snucia rodzinnych historii. Właśnie z tych powodów warto ich użyć w aranżacji salonu.

Najlepszy sposób to wygospodarowanie całej ściany lub jej części na umieszczenie tam fotografii. Stworzenie takiej dekoracji jest proste i… możesz to zrobić tak, jak sobie wymarzysz. Zobacz, jakie są dostępne opcje.

3 ciekawe sposoby na udekorowanie ściany zdjęciami

Chcesz stworzyć modną ścianę ze zdjęciami w salonie, która jednocześnie dopasuje się do klimatu aranżacji tego wnętrza? Oto kilka sposobów, na jakie możesz wykorzystać fotografie.

  1. Zestaw ramek z fotografiami

Najbardziej klasyczne rozwiązanie. Kupujesz kilka czy kilkanaście takich samych ramek w standardowym rozmiarze (np. pasujących do wydruków zdjęć 10 x 15 cm) i umieszczasz je symetrycznie na dekorowanej ścianie. Możesz je przytwierdzić np. przy pomocy specjalnej taśmy dwustronnej czy na haczykach. Taka aranżacja doskonale wpisze się we wnętrze klasycznego salonu, a także tego utrzymanego w stylu retro.

Wskazówka: Jeżeli chcesz nieco urozmaicić taką dekorację i wprowadzić do niej odrobinę nonszalancji, możesz albo wykorzystać ramki o różnym designie i w kilku rozmiarach, albo po prostu przywiesić je bardziej asymetrycznie.

  1. Jedno, duże zdjęcie – jako plakat / obraz na płótnie

Chcesz stworzyć mocny akcent dekoracyjny w salonie, ale w bardziej minimalistycznym stylu? Jeśli tak, zamiast drukować kilka czy kilkanaście fotografii, wybierz jedną. Może to być na przykład portret rodzinny. Taki fotowydruk, np. w rozmiarze 50×70 cm lub większym, można powiesić solo (zwłaszcza jeśli zamówisz go na płótnie, na które zostanie naciągnięty podczas realizacji zamówienia w Foto Fujifilm) lub w ramce. Wszystko zależy od Twojej koncepcji estetycznej!

  1. Zdjęcia zawieszone na sznurku

Ściany ze zdjęciami w klimacie DIY to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Nonszalanckie, nieco awangardowe, a przy tym bardzo klimatyczne – pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim, glamour i wielu innych. Jak je stworzyć? Mogą Ci być potrzebne tylko trzy rzeczy:

  • sznurek,
  • klamerki,
  • fotografie wydrukowane w odpowiednim formacie – na przykład „instagramowym”, a więc 10×10, w charakterystycznej białej ramce.

Taki komplet tzw. Instapack możesz zamówić na foto.fujifilm.pl. Wystarczy go rozwiesić np. pomiędzy dwoma haczykami na ścianie i gotowe! Dodatkową atrakcją mogą być przeplecione przez sznurek lampki czy np. sztuczne kwiatki. Wszystko zależy od Twojej kreatywności!

Jakimi zdjęciami udekorować ścianę w salonie?

Wybór typu dekoracji ściany to nie wszystko. Warto się również dobrze zastanowić nad tym, jakie zdjęcia wywołać i powiesić. Tu koncepcji może być co najmniej kilka. Dobrze sprawdzą się:

  • zabawne zdjęcia z rodzinnych wakacji – nawet te pozornie „nieudane”, ale wywołujące szeroki uśmiech na twarzy,
  • portrety poszczególnych domowników,
  • zdjęcia rodzinne – także z rodzicami, dziadkami czy przyjaciółmi,
  • pejzaże uchwycone podczas podróży.

To oczywiście tylko kilka propozycji, ponieważ tak naprawdę to Ty decydujesz, jakie zdjęcia zechcesz przenieść z rzeczywistości wirtualnej na papier. Możesz też wydrukować od razu więcej odbitek, aby raz na jakiś czas zmieniać dekorację salonu.

Jak zacząć przygodę z dekoracją pokoju dziennego zdjęciami? Rozpocznij od wyselekcjonowania zdjęć, a następnie zamów ich wydruk na foto.fujifilm.pl – zrobisz to bez wychodzenia z domu. W kilka minut wybierzesz format, typ papieru, a my zadbamy o całą resztę. Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here