Podwieszenie targowe

Podwieszenia targowe nad stoiskiem stanowią ważny element wystawienniczy, który pełni różnorodne funkcje, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Jednym z kluczowych aspektów jest ich wpływ na oświetlenie przestrzeni targowej, które nadaje stoisku atrakcyjny wygląd i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Pomimo dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem i montażem podwieszenia taka inwestycja  okazuje się niezwykle korzystna z punktu widzenia marketingowego.

Z biegiem lat podwieszenia stają się coraz bardziej innowacyjne. Przyjrzymy się różnym rodzajom podwieszeń, począwszy od tych prostych po te bardziej zaawansowane.

1. Baner jednostronny:

 • Składa się z profili aluminiowych u góry i na dole oraz zadrukowanego jednostronnie materiału.
 • Zalety: lekkość, możliwość modelowania profili, dostępność w różnych kolorach z palety RAL, szybki montaż.
 • Wady: druga strona materiału jest jednobarwna.

2. Baner dwustronny:

 • Składa się z aluminiowych profili u góry i na dole oraz dwóch połaci jednostronnie zadrukowanego materiału.
 • Zalety: możliwość modelowania profili, dostępność w różnych kolorach z palety RAL, szybki montaż.
 • Wady: wyższy koszt

3. Lightbox:

 • Składa się z profilu aluminiowego u góry i na dole, dwóch połaci jednostronnie zadrukowanego materiału oraz oświetlenia LED.
 • Zalety: widoczny z daleka, możliwość wykończenia profili w różnych kolorach z palety RAL, szybki montaż.
 • Wady: ograniczenia w tworzeniu niestandardowych kształtów, często wymaga dodatkowego źródła zasilania z sufitu.

4. Fryz:

 • Pozwala na tworzenie różnorodnych kształtów.
 • Zazwyczaj wykonany z lekkiego drewna topolowego, może być także podświetlany.
 • Zalety: możliwość tworzenia niestandardowych kształtów, możliwość podświetlania elementów, różne opcje wykończenia.
 • Wady: duży ciężar, dłuższy montaż.

5. Ekrany LED:

 • Najnowocześniejszy rodzaj podwieszenia, przyciągający uwagę dynamicznymi efektami wizualnymi.
 • Zalety: skupia uwagę, ma różne opcje wykończenia.
 • Wady: ograniczenia w tworzeniu niestandardowych kształtów, konieczność dodatkowego źródła zasilania z sufitu, większa masa.Wybór rodzaju podwieszenia zależy od preferencji wystawcy i charakteru prezentowanych produktów.

Montaż podwieszenia może być zrealizowany na różne sposoby, w zależności od konkretnych wymagań i możliwości danej hali targowej. Planowanie i zamawianie podwieszeń od organizatora targów jest istotne, aby wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Projekt stoiska dostosowany do branży

Profesjonalne stoisko targowe powinno być dostosowane do charakterystyki branży, w której funkcjonuje promowana marka.  Różnorodność branż sugeruje zastosowanie specyficznych akcesoriów, które podkreślają kluczowe aspekty przyciągające uwagę klientów. Budowa stoisk targowych  dla firm z różnych sektorów wiąże się z różnymi oczekiwaniami. Projektowanie stoisk targowych musi uwzględnić miejsce dla ambasadorów marki, jak i dla potencjalnych klientów, aby skutecznie przedstawić produkty i omówić możliwości biznesowe.

Różne techniki druku i oświetlenie

Systemy podwieszane stanowią znakomitą opcję, pozwalającą na umieszczenie baneru z precyzyjnie wydrukowaną grafiką. Choć jest to klasyczna forma wyróżnienia stoiska, efekt końcowy często zależy od starannie dobranego materiału oraz wykorzystanej techniki drukarskiej. Baner może zostać odpowiednio obciążony, co pozwala na wyeliminowanie wszelkich zagięć i nierówności. Alternatywnie, grafika może być wydrukowana na wysokiej jakości tkaninie tekstylnej, którą następnie rozciąga się na specjalnej ramie aluminiowej. Takie rozwiązanie gwarantuje efekt estetyczny, choć zazwyczaj wymaga większej inwestycji, szczególnie jeśli grafika ma być widoczna z obu stron lub posiada nieprzezroczystą charakterystykę. Istnieje również opcja drukowania grafiki na trwałym materiale i bezpośrednim zawieszeniu go na konstrukcji podwieszenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego typu rozwiązanie jest zwykle cięższe, co wymaga uwzględnienia podczas procesu montażu.

Systemy podwieszane to doskonałe uzupełnienie stoiska targowego. Dzięki nim firma lub marka może być lepiej widoczna, a jej oferta skutecznie wyróżni się wśród konkurencji. Sposób montażu podwieszenia może być dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz jego potencjału finansowego. Dzięki temu podwieszenia targowe to nowatorski sposób reklamy dostępny dla każdego przedsiębiorcy.

Sięgnij po więcej inspiracji na https://smartdesign-expo.com/landing/projekty-i-inspiracje-stoisk-targowych/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here