kolczyki, jak dobrać kolczyki, kolczyki a kształt twarzy, jakie kolczyki do okrągłej twarzy, jakie kolczyki do kwadratowej twarzy, jakie kolczyki do trójkątnej twarzy, jakie kolczyki do owalnej twarzy, jakie kolczyki założyć,
fot. pexels.com

Jednym z dodatków, które zakładamy do stylizacji, jest z pewnością biżuteria. Niesamowicie istotne są oczywiście kolczyki. Są o tyle ważne, że znajduje się blisko naszej twarzy, zatem może wpływać na jej wygląd. Odpowiednio dobrane kolczyki sprawią, że Twoja twarz nabierze miękkości przy zbyt ostrych rysach, lub wysmukli tę o okrągłych kształtach. Sprawdź, jak dobrać ten element biżuterii, aby podkreślała atuty i ukrywała dysproporcje. 

Co warto wiedzieć na samym początku?

Przy doborze kolczyków do twarzy ważne jest, aby nie powtarzać ich kształtu analogicznie do naszych rysów. Przykładowo, jeśli masz okrągłą twarz, zrezygnuj z kolczyków w kształcie koła. Warto także wiedzieć, że biżuteria powinna doskonale współgrać z całą stylizacją, aby stanowiła pewną jedność. Warto także stosować się do zasady mniej = więcej – zakładając kolczyki, nie zakładaj już naszyjnika – zdecydowanie lepiej ten element biżuterii wygląda z pierścionkiem lub bransoletką.

Istotna jest także wielkość głowy, sylwetka oraz oczywiście okoliczności i sytuacja, w jakiej będziesz się znajdować nosząc daną stylizację

Kształt twarzy możemy podzielić na:

  • owalny,
  • okrągły,
  • kwadratowy,
  • trójkątny.

Spójrz na swoją twarz i zastanów się jaki kształt przypomina. Dzięki temu łatwo dobierzesz odpowiednią biżuterię.

Twarz owalna

kolczyki, jak dobrać kolczyki, kolczyki a kształt twarzy, jakie kolczyki do okrągłej twarzy, jakie kolczyki do kwadratowej twarzy, jakie kolczyki do trójkątnej twarzy, jakie kolczyki do owalnej twarzy, jakie kolczyki założyć,
fot. pixabay.com

Charakteryzuje się doskonałymi proporcjami oraz harmonią. W przypadku owalnej twarzy z pewnością jest posiadaczką wysokiego czoła i nieco wydłużonego podbródka, połączonego z regularnymi rysami twarzy. Do takiego kształtu pasuje właściwie każdy typ kolczyków. Warto uważać jedynie na owalne i bardzo długie kolczyki, które niepotrzebnie mogą sprawić, że twarzy wyda się nadmiernie wydłużona. Nie przesadź również z ich wielkością, jeśli masz drobną buzię. Najlepiej przy owalnej twarzy będą wyglądać kolczyki o ostrych, wyrazistych kształtach, takich jak kwadraty, romby, czy trójkąty. Nadadzą rysom charakteru i wyrazistości.

Twarz okrągła

Jest to dosyć popularny kształt twarzy – charakteryzuje się niewielką, zaokrągloną brodą, pełnymi policzkami oraz niskim czołem. W tym wypadku dobrym pomysłem będzie ją optycznie wyszczuplić i wysmuklić. Taki efekt zapewnią kolczyki długie, które zawierają podłużne elementy. Idealnie będą wyglądać także te o geometrycznych kształtach, takich jak kwadraty lub trójkąty. Kolczyki powinny sięgać poza linię szczęki. Jeśli nie lubisz długich kolczyków i Ci przeszkadzają, pomyśl o małych wkrętkach – z pewnością nie pogrubią twarzy i będą wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Unikaj zaokrąglonych kolczyków i dużych kół. Aby jeszcze bardziej wyszczuplić twarz, zwiąż włosy, np. w kucyk. 

Twarz kwadratowa

kolczyki, jak dobrać kolczyki, kolczyki a kształt twarzy, jakie kolczyki do okrągłej twarzy, jakie kolczyki do kwadratowej twarzy, jakie kolczyki do trójkątnej twarzy, jakie kolczyki do owalnej twarzy, jakie kolczyki założyć, kolczyki a rysy twarzy, jak dobrać kolczyki do rysów,
fot. pexels.com

Przy kwadratowym kształcie twarzy z pewnością masz wyraziste i ostre rysy, które potrzebują złagodzenia. Jeśli masz szerokie czoło, wystające kości policzkowe oraz połączenie żuchwy z brodą jest niemalże proste, to jesteś posiadaczką tego typu twarzy. Aby wysmuklić rysy, wybierz kolczyki o delikatnej, zaokrąglonej formie. Doskonale sprawdzą się te, które są długie i wiszące, zwężające się ku dołowi. Warto wybierać kolczyki o kształcie koła, owalu, czy kuli. Lepiej unikać wszelkich geometrycznych form typu kwadraty, prostokąty i trójkąty, gdyż niepotrzebnie poszerzą twarz.

Twarz trójkątna

Wąski podbródek, szerokie czoło i szeroko rozstawione kości policzkowe, to twarz w kształcie trójkąta. Doskonale dobrane kolczyki powinny poszerzyć twarz i odwrócić uwagę od wąskiego dołu. Aby nadać rysom harmonii wybierz kolczyki, które kończą się na wysokości brody – powinny też być w tym miejscu szerokie. Świetnym pomysłem będzie biżuteria w kształcie trójkąta lub łezki, lub tzw. miotełki. Unikaj odwróconych trójkątów, jako że podkreślą właśnie te elementy twarzy, które chciałabyś nieco zmienić. Ciekawym pomysłem jest także założenie małych wkrętów, np. z błyszczącą cyrkonią –  będą zwracać na siebie uwagę i odciągną ją od ostrych rysów. 

Przy wyborze kolczyków warto postawić na powyższe zasady i skupić się na tym, aby podkreślić atuty swojej twarzy i ukryć jej niedoskonałości. Idealnie dobrana biżuteria będzie zdecydowanie nadawać całej stylizacji charakteru. Pamiętaj także, aby współgrała także z innymi dodatkami – np. torebką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here