ubranie do biura, stylizacja do biura, jak ubrać się do biura, profesjonalny wygląd w pracy, profesjonalny outfit w pracy, jak ubierać się do firmy,
fot. pexels.com

Pracując w biurze często zastanawiamy się, czy wypada coś ubrać, czy nie. Jeśli pracujesz w start-upie lub małej firmie, to prawdopodobnie możesz ubierać się wedle uznania, chociaż oczywiście i tutaj obowiązują pewne reguły. Zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze stroju do pracy? Przeczytaj poniższe wskazówki.

Przede wszystkim – estetyka

Pamiętaj, aby Twój strój był zawsze czysty. Zdecydowanie nie wygląda to dobrze, gdy podchodzi do Ciebie szef, czy współpracownik i mówi, że masz wielką plamę na bluzce lub spodniach. Warto przejrzeć dokładnie ubranie, w którym mamy zamiar pojawić się w biurze i sprawdzić, czy nie ma żadnych plam, czy dziur. Ważne jest także, aby strój był wyprasowany – szczególnie w przypadku eleganckich ubrań, jak koszule, czy materiałowe spodnie. Pogniecione ubrania wyglądają szczególnie niechlujnie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na dobór ubrania tak, aby stanowił zgraną całość.

Kolory są ważne

ubranie do biura, stylizacja do biura, jak ubrać się do biura, profesjonalny wygląd w pracy, profesjonalny outfit w pracy, jak ubierać się do firmy,
fot. pexels.com

W przypadku wyboru stylizacji do biura, warto zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz – kolory powinny być stonowane, najlepiej w naturalnych, pastelowych odcieniach. Powinniśmy unikać noszenia do pracy ubrań krzykliwych o zbyt intensywnych barwach. Nie przeszkadza to w dodatkach – mogą być nieco wyróżniające się w stroju, jednakże w przypadku samego ubrania – powinniśmy kierować się minimalizmem i elegancją.

Skromność

Do pracy powinniśmy ubierać się z zachowaniem umiaru i rozsądku. Zdecydowanie odpadają głębokie dekolty oraz krótkie spódnice. W przypadku tych ostatnich, podczas siadania na krześle odkryjesz całą długość swoich ud – nie wygląda to profesjonalnie w miejscu pracy i zdecydowanie ujmuje kompetencji. Nadmierne eksponowanie ciała w pracy może sprawić, że inni będą Cię postrzegać jako osobę, która manipuluje swoim wyglądem. Oczywiście ubieranie się w worek lub wielkie, powłóczyste swetry również nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na estetykę. Ważne, by ubierać się w stylizacje dopasowane do naszego rozmiaru, aby czuć się w nich dobrze i swobodnie.

Umiar

W przypadku dodatków do stylizacji do biura warto zachować umiar. Doskonałym rozwiązaniem jest np. broszka lub drobne kolczyki i delikatny wisiorek. Zdecydowanie ważnym elementem stroju jest także torebka – powinna być dobrana zarówno do miejsca pracy, jak i do piastowanego stanowiska. Istotne jest także, aby torebka miała dużo miejsca – na laptopa, dokumenty i inne potrzebne na co dzień rzeczy. Warto dobrać odpowiednią torebkę do pracy oraz pasujące do całej stylizacji dodatki. 

Buty

Przede wszystkim – powinny być wygodne. W końcu często musisz w nich przesiedzieć 8 godzin i wykonywać też inne obowiązki, typu prezentacje, spotkania biznesowe. Ważne, żeby miały zakryte palce i piętę. W miarę możliwości powinny być także minimalistyczne i nie zawierać żadnych ozdób.

Sukienka, garnitur, czy dżinsy?

ubranie do biura, stylizacja do biura, jak ubrać się do biura, profesjonalny wygląd w pracy, profesjonalny outfit w pracy, jak ubierać się do firmy, torebka do pracy, buty do pracy,
fot. pexels.com

Zależnie od miejsca pracy oraz obowiązujących zasad możesz ubierać się różnie. W małych firmach i start-upach strój jest dowolny i możesz zakładać jeansy, sukienkę lub elegancki garnitur. Pamiętaj jednak przy tym o powyższych zasadach, aby wyglądać schludnie, czysto i oraz z dużą dozą profesjonalizmu.

W przypadku firm, w których obowiązuje pewnego rodzaju dress-code, lub po prostu wymaga się elegancji, dobrym wyborem będzie sukienka – nie powinna ona być wyzywająca, ani krzykliwa. Neonowe kolory możesz nosić po pracy – w biurze niestety nie będą one zbyt dobrze odbierane. Najlepsza sukienka to taka, która będzie wyglądać skromnie oraz schludnie – jej siła będzie polegała na stonowanym kolorze i prostym fasonie. Dobrze jest dobrać do niej delikatne kolczyki i łańcuszek.

Warto także zwrócić uwagę na proste i eleganckie garnitury dla kobiet, które sprawdzają się właściwie w każdym miejscu pracy. Łączą ze sobą klasykę z nowoczesnością. Świetnie będą wyglądać w innych, żywszych kolorach, niż czarny i granatowy oraz w zestawieniu z butami na grubym i wysokim obcasie. 

Ubiór do pracy to nie lada wyzwanie, szczególnie, jeśli zaczynasz nową pracę i nie wiesz, jak się ubrać. Postaw wtedy na kilka wymienionych wyżej zasad, a z pewnością zachwycisz wszystkich swoim profesjonalizmem i doborem stroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here