Sprawdź, jak dobrać właściwe środki myjące dla dzieci!

Dzieci nie powinny korzystać z takich samych środków myjących jak rodzice ze względu na to, że ich skóra jest delikatniejsza i ma zupełnie inne potrzeby. Niepoprawnie dobrane produkty mogą w bardzo łatwy sposób osłabić i uszkodzić jej strukturę, a to doprowadzi do suchości, podrażnień, a nawet reakcji alergicznych. Jak wybrać zatem dobre środki myjące dla dziecka? Z przydatnymi wskazówkami zapoznasz się w naszym artykule!

Jakie środki myjące są dobre dla dzieci?

Kosmetyki dla dzieci muszą spełniać wysokie wymagania. Zasadniczo, im mniejsze jest dziecko, tym wrażliwsza jego skóra. Dodatkowo, na szczególną uwagę zasługuje naskórek u dzieci ze skłonnością do alergii oraz z AZS, czyli Atopowym Zapaleniem Skóry. Można wskazać jednak, że uniwersalne kryteria, jakie powinien spełniać środek myjący dla dziecka to:

  • dobry, prosty i naturalny skład,
  • delikatność,
  • hipoalergiczność.

Podstawą przy wyborze kosmetyków dla dzieci jest analiza składników użytych do produkcji danej formuły myjącej. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że najlepsze dla najmłodszych są preparaty jak najbardziej naturalne. Jeśli producent informuje, że jego kosmetyk zawiera ponad 90% składników pochodzenia naturalnego, można przyjąć, że taki wyrób będzie dla dziecka bezpieczny. Ułatwienie stanowi także wybór środków myjących od zagranicznych producentów, którzy zawsze dążą do tego, aby ich kosmetyki były maksymalnie ekologiczne, bezpieczne i neutralne dla środowiska. Takie środki myjące dla najmłodszych oferuje m.in. hurtownia chemiczna online b2b.europedg.pl.

Co powinny, a czego nie powinny zawierać kosmetyki dla dzieci?

Jak zostało wspomniane, kluczem przy wyborze dobrych środków myjących dla dzieci jest ich skład. Struktura skóry najmłodszych jest cienka i wrażliwa, odpowiadając tym samym za właściwe nawilżenie komórek naskórka, kosmetyki myjące nie mogą naruszać naskórka. Najpopularniejsze substancje myjące, które powodują takie właśnie skutki uboczne, to SLS i SLES. Produktów z tymi związkami w składzie zdecydowanie warto unikać. Niewskazane są także kosmetyki zawierające silikony, parabeny, oleje mineralne, konserwanty i syntetyczne barwniki.

Środki myjące dla dzieci - jakie powinny mieć właściwości? Zobacz!

Nawet kompozycje zapachowe, które widnieją wysoko w składzie kosmetyku, mogą okazać się potencjalnie alergizujące. Czego szukać zatem na etykiecie środka myjącego dla dziecka? Bezpieczne i dobre dla skóry będą przede wszystkim kosmetyki zawierające:

  • oleje roślinne,
  • pantenol,
  • alantoinę,
  • wyciągi/ekstrakty roślinne np. z nagietka, z rumianku,
  • woski,
  • glicerynę.

Takie preparaty pozwolą oczyścić skórę z zanieczyszczeń bez naruszania jej naturalnej bariery ochronnej. Równocześnie pomogą także odżywić, nawilżyć i natłuścić skórę, aby stała się odporniejsza na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, np. mrozu, słońca, czy wiatru.

Po czym poznać dobre kosmetyki dla dziecka?

Jak wybrać środki myjące, jeśli nie znamy się na składach kosmetyków? Pomocne mogą okazać się informacje na opakowaniu, przykładowo: „96% składników pochodzenia naturalnego”. Etykieta powinna zawierać także informację o tym, czy produkt jest wegański – to pozwala wnioskować, że bazuje na składnikach pochodzenia roślinnego. Ostrożność warto zachować przy środkach myjących, które mają bardzo intensywny kolor i zapach. Może to świadczyć o dużej zawartości syntetycznych barwników i kompozycji zapachowych.

Pozorną zaletą kosmetyku będzie też jego intensywne spienianie się na skórze. Dosyć często świadczy to o zawartości agresywnych substancji myjących. Dobry żel pod prysznic, szampon czy mydło dla dziecka to produkty, które pachną delikatnie i tworzą na ciele kremową, łatwo spłukującą się pianę. Warto zwrócić też uwagę na ich opakowanie. Praktyczną zaletą kosmetyku będzie taka butelka, którą rodzic z łatwością uchwyci jedną ręką, aby drugą mógł stale asekurować malucha w kąpieli.

Środki myjące dla dzieci powinny łączyć delikatne oczyszczanie z intensywną pielęgnacją. Jest to możliwe za sprawą starannie dobranych składników pochodzenia naturalnego, które można znaleźć m.in. w dziecięcych kosmetykach zagranicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here