July 27, 2018

Teatr WARSawy i Pożar w burdelu zapraszają na spektakl muzyczny pt. „NIEWARSZAWA”.

Kiedy i gdzie?

Najbliższy wtorkowy spektakl w Teatrze WARSawy będzie miał wyjątkowy charakter. Z okazji 74. rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego dnia 31 lipca 2018 roku o godzinie 20:0...

June 28, 2018

Fotografia: Katarzyna Chmura

Połączenie opowieści o historycznej postaci z XIX wieku z refleksją nad czasami obecnymi nie wydaje się niczym niezwykłym. Ale podanie tego w musicalowej oprawie i to tak, by wyszło wciągająco i zabawnie – to dużo większe wyzwanie. Znalazł s...

March 30, 2018

Czy zmęczone sobą małżeństwo w słusznym wieku może jeszcze poczuć wzajemną fascynację? Czy kobieta po przejściach zdoła zaufać kolejny raz? I czy w ogóle można tak ważne tematy pokazać w zabawny sposób? Zapraszamy do recenzji spektaklu Cezarego Żaka. 

Dzięki uprzejmości...

March 17, 2018

Muzyczna architektura baroku z ekscentryczną zaprawą młodzieńczego zapału wykonawców i inteligentnego pomysłu reżysera. Całość w uroczym anturażu dźwięków muzyki dawnej.

Tak w krótkich słowach można by opisać to, co proponuje nam Teatr Collegium Nobilium w Warszawie, dz...

March 11, 2018

Gdy człowiek staje oko w oko ze śmiercią, i to śmiercią ukochanej osoby, jest zmuszony zweryfikować własne życie. I takiej właśnie weryfikacji – bolesnej, rozdzierającej, bez wyraźnej puenty – poddani są bohaterowie spektaklu „Nad Czarnym Jeziorem”, który grany jest pr...

February 6, 2018

Porywający i odrażający. Odważny i tandetny. Wstrząsający, odrealniony, przeestetyzowany, obnażający lub antypolski. O tym spektaklu można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że pozostawia obojętnym.

Spektakl Mai Kleczewskiej, który można było zobaczyć 4 lutego w ...

January 20, 2018

Od niemal 5 lat spektakl „Marienbad” Teatru Żydowskiego nie schodzi z afisza. Jak się okazuje powodów ku temu jest wystarczająco dużo, by wybrać się na jeden z najbliższych spektakli.

Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszko powstał na podstawie utworów Szolema Alejchema,...

December 16, 2017

Jedna noc, trzy sypialnie, cztery małżeństwa. Teatr Kwadrat daje nam prawie dwie i pół godziny na to, by zajrzeć do sypialni i z bliska przyjrzeć się relacjom łączącym bohaterów opowieści. Brzmi obnażająco? Spokojnie – na szczęście to komedia, a nie psychologiczne stud...

February 2, 2017

Nowoczesne mieszkanie, przestronny salon w Paryżu. Na stole żółte, holenderskie tulipany. Przy stole dwie pary, na oko w średnim wieku. Z pozoru spokojni. Cisza przed burzą. W każdym z nich czai się Bóg Mordu.

„Bóg Mordu” to tragikomedia stworzona przez francuską dramat...

November 22, 2016

Najpiękniejsze i najbardziej znane przeboje operowe wszech czasów w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Muzycznego. Kolejna premiera tego sezonu w tymże teatrze. Czy udana?

Queens of Opera przybrało formę panoramicznego przeglądu arcydzieł operowych obe...

Please reload

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska