Związek z młodszym mężczyzną. Wady i zalety

27/08/2018

 

Coraz częściej zdarza się, że kobiety wiążą się z mężczyznami dużo młodszymi od siebie. To zjawisko nie jest tylko spotykane w świecie show-biznesu, ale także w zwykłym życiu.

Młodszy parter to wulkan energii

 Fotografia: pexels.com


Być może właśnie z powodu tej nieposkromionej energii, wigoru i radości życia kobiety zwracają uwagę na dużo młodszych od siebie mężczyzn. Gdy ty powoli uczysz się stabilizacji i przywykasz do rutyny, nagle pojawia się ktoś, kto przypomina ci o wcześniejszym szaleństwie, beztrosce i ogromnej radości. Osoby, które wiążą się z młodszym partnerem, w pewnym stopniu przedłużają sobie młodość.

Inspiracja, motywacja i oczarowanie

Fotografia: pexels.com


Te „nietypowe” związki korzystnie wpływają na samorealizację. Młodszy partner czy partnerka, są pełni chęci życia, pragną zmian, podążają za marzeniami, biorą z życia tyle, ile tylko się da. Naturalne jest, że przebywając z taką osobą, po czasie zaczynasz robić to samo i zapominasz o rutynie, która wcześniej gościła w twoim życiu.

Miły powrót do wspomnień

Fotografia: pexels.com

 

Żyjąc z młodszym partnerem, codziennie obserwujesz jego zachowanie oraz nawyki. Wielokrotnie przypominasz sobie siebie z jego wieku. A te wspomnienia na prawo przywołują uśmiech na twojej twarzy. Poza tym przez takie „cofanie się w czasie” zaczynasz lepiej go rozumieć, więcej tolerujesz i w pewnym stopniu łagodzisz konflikty. „Młodość ma swoje prawa” – tym zdaniem na pewno często go tłumaczysz.

Różnica pokoleniowa może przytłaczać

Fotografia: pexels.com


Błędne jest myślenie, że związek z dużą młodszą od siebie osobą jest związkiem idealnym. Związkiem, który podbudowuje twoją samoocenę, budzi zazdrość u przyjaciół, czy przedłuża młodość. Taki związek też ma wady i to całkiem sporo. Główną i najważniejszą, jest różnica pokoleniowa. Oboje zostaliście wychowani w inny sposób, w dodatku w innym czasie. Przez to narastają nieporozumienia i konflikty. Co dla niego jest normalne, dla ciebie może być nie do zniesienia tylko dlatego, że twoi rówieśnicy nie zachowywali się w ten sposób. Podobnie jest z beztroską, która początkowo tak imponuje. Z czasem, gdy już planujecie swoją dalszą przyszłość, ta owa beztroska to prawdziwa zmora. Gdy ty myślisz już poważnie, twój partner nadal buja w obłokach.
 

Zobacz także: Dlaczego kobiety wolą niegrzecznych facetów?
 

Inne style życia

Fotografia: pexels.com


To, jak wygląda wasza codzienność, też bardzo się różni. Gdy on myśli tylko o kolejnej imprezie, organizuje jakieś wypady ze znajomymi, ty najchętniej spędziłabyś wieczór pod kocem z ciepłą herbatą i dobrą książką. Oczywiście na początku związku chętnie bierzesz udział w takich wspólnych wyjściach i dobrze się bawisz. Jednak szybko się to nudzi. Z jednego i oczywistego powodu – ty to już przeżyłaś, gdy byłaś w jego wieku, teraz wolisz żyć trochę spokojniej, stabilnej. Zamiast nocy zarwanej na imprezie do białego rana, wolisz po prostu się wyspać. I to z pewnością będzie kolejny powód spięć w waszym związku.

Opinia innych

Fotografia: pexels.com


Związki, w których występuje duża różnica wieku między partnerami, zawsze budziły i budzą kontrowersje. Nieważne, czy to mężczyzna jest dużo starszy, czy kobieta. Chociaż w tym drugim przypadku jest trochę ciężej. O ile twoi znajomi są w stanie jeszcze jakoś zrozumieć twoją nową miłość, o tyle z rodziną jest już ciężej. Wszyscy powtarzają to samo: „to chwilowa fascynacja”, „chcesz się na siłę odmłodzić”, „zobaczysz, zostawi cię dla młodszej”. Wybierając życie z młodszym partnerem, możesz być pewna, że usłyszysz te zdania i to nie raz.

Więcej zazdrości i obaw

Fotografia:pexels.com


Oczywiście można powiedzieć, że to kwestia zaufania do drugiej osoby. I jak najbardziej jest to prawdą. Jednak nieważne, jak bardzo ufasz swojej drugiej połówce, przez różnicę wieku masz w głowie kilka myśli, których ciężko się wyzbyć. Ciągle zastanawiasz się, czy taki układ mu się nie znudzi i nie będzie chciał związać się ze swoją rówieśniczką.

 

 
Związek z młodszą od siebie osobą, jak zresztą każdy inny, ma swoje wady i zalety. Najważniejsze to słuchać swojego serca, a nie opinii innych ludzi. Jeśli wam jest dobrze w takiej relacji i jesteście szczęśliwi, to różnica wieku nie powinna mieć na to wpływu. A jeśli dopiero zastanawiasz się, czy wkroczyć w taką relację i jesteś pełna obaw, powiem jedno: „lepiej coś zrobić i żałować, niż żałować, że się nie zrobiło”.

 

Zobacz także: 5 znaków, że jesteście sobie przeznaczeni!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska