Najbardziej nieokiełznane koty Disneya

18/11/2019

 

Te koty bardzo się zbulwersowały! Ale dlaczego? Może przez to, że ich dobre partie zostały przedstawione, a one nie? Ależ nie ma czym się przejmować! One również zasługują na swoją część uwagi. Bez dobrych, nie byłoby złych. I vice versa.

W pierwszej części zajęliśmy się kocimi bohaterami. Widzieliśmy Króla Lwiej Ziemi i jego córkę, brykającego i pełnego życia Tygryska, zbłąkanego i odważnego Olivera, oraz wiele innych. Dzisiaj zaprezentujemy przedstawicieli złej strony. Pytacie: dlaczego złej?

 

Otóż mimo tego że mruczą, są puszyste (część z nich), zabawne, lubią się bawić i droczyć... posiadają również negatywne cechy. Jak każda istota na tym świecie, rzecz jasna. W przeciwieństwie do ich „psich kuzynów”, koty nie zawsze wychodzą dobrze w rolach, które pełnią. Krótko mówiąc, zwłaszcza wielki Walt Disney nie uważał naszych cudnych przyjaciół z wąsami (z rzadkimi wyjątkami) dokładnie za cherubinów.

 

Zobacz także: Koci towarzysze Disneya – który jest twoim ulubionym?

 

Wszyscy są przyzwyczajeni do oglądania zdjęć słodkich lub śmiesznych kotów. Co jednak powiecie na ich agresywną wersję? Co ich tak rozzłościło? Przekonajcie się sami dzięki naszej liście.

 

Kot z Cheshire – magiczny kot o nietypowym uśmiechu, postać z opowiadania „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Pojawia się także w bajce Disneya oraz w dwóch filmach Tima Burtona. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci, a także najbardziej niezależnym bohaterem. Mimo tego, że jako jedyny nigdy nie obraża Alicji za jej nielogiczne wypowiedzi, w filmie animowanym Walta Disneya kot jest zdecydowanie negatywną postacią, budzącą emocje wprost przeciwne do tych, które wywołuje w książce. Uwielbia się popisywać oraz stosować różnego rodzaju dziwaczne sposoby rozśmieszania innych, które jednak poza nim nikogo nie bawią.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Shere Khan  główny antagonista w filmie Disneya „Księga dżungli” z 2016 roku. Jest on wielkim, okrutnym i potężnym tygrysem bengalskim. Lubi mordować oraz zastraszać. Za wszelką cenę chce zabić Mowgliego. To wcielenie Shere Khana jest dużo bardziej bezwzględne, manipulujące, oziębłe i straszne niż jego oryginalny odpowiednik w bajce Disneya. Wszyscy się go boją. Tygrys cieszy się z tego, bo wyznaje zasadę „strach budzi szacunek”.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Skaza  główny antagonista, występujący w filmie „Król Lew”. Już w młodym wieku Skaza wykazywał się inteligencją oraz zazdrością o brata, który jako że był pierworodny, został królem. Skaza jest samolubny. Jego relacje z rodziną są dobre, dopóki nie przeszkadzają w jego osobistym celu. Po zabiciu króla nie obchodzi go los własnych poddanych. Można jednak stwierdzić, że Skaza cierpi z powodu braku określenia swojej wartości  nigdy nie był doceniony ani pochwalony.

Źródło: www.pinterest.com

 

Lucyfer  nawet Kopciuszek, istota o dobrym sercu, nie jest w stanie znaleźć dobrych cech tego kota. Może dlatego, że ich nie ma? Jest arogancki i subtelnie sadystyczni. Dokładnie tak samo jak Lady Tremaine, jego właścicielka. Nęka najsłabszych, wykorzystując swoją potężną budowę. Nikt go nie kocha i on sam nie kocha nikogo.

Źródło: www.pinterest.com

 

 

Zobacz także: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim przygarniesz kota

 

 

Si i Am  dwie psotliwe kotki syjamskie, występujące w filmach „Zakochany Kundel” i „Zakochany Kundel II: Przygody Chapsa”. Są chciwe i podstępne. Bardzo często lubią psocić i zganiać winę na kogoś innego. Kotki precyzyjnie wykorzystują miłość cioci Sary, ich właścicielki, aby uniknąć kłopotów.

Źródło: www.pinterest.com

 

Książę Jan  główny antagonista w filmie animowanym „Robin Hood”. Książę Jan to antropomorficzny lew: bardzo chciwy, kłamliwy, manipulacyjny i egocentryczny. Po tym, jak oszukał swojego brata, Króla Ryszarda, przyjął koronę i stał się dyktatorem, pozostawiając swoich poddanych w biedzie. Kocha pieniądze bardziej niż cokolwiek innego na świecie, może nawet silniej niż własne życie, i ciągle znajduje sposoby, aby obrabować oraz przekupić swój lud w pogoni za bogactwem.

Źródło: www.pinterest.com

 

Gideon  w Polsce znany jako Kicia, to poboczny antagonista w filmie animowanym „Pinokio” z 1940 roku. On i jego wspólnik Lis są ulicznymi łotrami, którzy za pieniądze są gotowi dopuścić się okropnych zbrodni. Odpowiadają oni między innymi za dwukrotne porwanie Pinokia. Wpierw przez właściciela ruchomego cyrku, Stromboliego, a później przez zamieniającego chłopców w osły Woźnicę.

Źródło: www.pinterest.com

 

Pete (Czarny Piotruś)  kot, główny wróg Myszki Miki. Pojawia się w wielu filmach, serialach, a także komiksach Disneya.

Piotruś jest sprytny i mądry, ale bardzo łatwo się denerwuje. Nienawidzi Mikiego, często chce się na nim zemścić, ale zawsze to małej myszce udaje się wygrać.

Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Jak zadbać o bezpieczeństwo kota? – załóż siatkę na balkon i kratki na okna

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska