Zespoły metalowe z całego świata cz. 2 – Włochy

 

Zaglądasz do płytoteki szukając czegoś interesującego. Jak kobieta przed szafą, przerzucasz znane Ci okładki, nie mogąc się zdecydować. Może nadszedł czas nabyć coś nowego, ekscytującego? Ten cykl ci w tym pomoże. Oto zespoły metalowe z całego świata.

Secret Sphere

Symfoniczny power metal z Alessandrii, niestety słabo znany poza granicami swojego kraju. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku. Zespół został założony przez gitarzystę Aldo Lenobile w 1997 roku.

Elvenking

Folk metalowy zespół z Sacile wyróżniający się scenicznym imidżem. Według ich wokalisty, Davida "Damny'ego" Morasa, nie kierują się konkretnym gatunkiem muzycznym, ale wśród zespołów, które najbardziej wpłynęły na ich twórczość, wyróżnić można między innymi Skyclad. Jak mówi o swoich upodobaniach: „Wszystko co wpadnie mi w ucho, od metalu aż po muzykę pop.”

Highlord

Zespół power metalowy założony w 1996 roku. Na swoim koncie mają 7 albumów studyjnych, demo i kilka ścieżek dźwiękowych do anime, między innymi „Cha-La Head-Cha-La” z Dragon Ball Z.

Doomsword

Na ich muzykę duży wpływ miały motywy antyczne i średniowieczne, a także literatura fantasy i mitologia europejska. Ich gatunek jest ciężki do określenia, choć czasem słyszy się dziwaczne „epic doom metal”, podkreślające ich korzenie muzyczne.

Forgotten Tomb

Black metalowy zespół, który powstał jako solowy projekt Ferdinando "Herr Morbid" Marchisio. Tematyka utworów krążyła wokół problemu samobójstwa i ogólnie pojętej depresji, choć ostatnie albumy odchodzą od tej koncepcji, kierując się w stronę nihilizmu. Obecnie skupia czterech członków, z Marchisio na czele.

Ufomammut

W końcu coś dla fanów stoner rocka! Ten zespół to nieślubne dziecko Kyuss i Soundgarden z ich wczesnego okresu. W jego skład wchodzą gitarzysta Poia, basista i wokalista Urlo i perkusista Vita.

Giuntini Project

Solowy projekt Aldo Giuntiniego, który przerodził się w pięcioosobowy zespół heavy metalowy o silnym power metalowym akcencie przywołującym na myśl takie wielkie sławy jak Dio.

Node

Zespół z Mediolanu założony w 1994 roku. Pomimo zmian w charakterze ich muzyki głównym gatunkiem wciąż pozostaje death metal. W ostatnich albumach zauważyć można tendencje thrash metalowe – zespół odchodzi wtedy od znanego z wcześniejszych nagrań grindcore’u.

Hyades

Jedyny prawdziwy zespół thrash metalowy na naszej liście. Jest to świetny przedstawiciel swojego gatunku – mocne brzmienie, ostry, wyrazisty wokal bez nadmiernego screamu mającego ukryć niedociągnięcia warsztatowe.

Death SS

Według wokalisty Ghost, jest to jeden z zespołów, które miały duży wpływ na muzykę metalową zarówno ze względu na swój imidż, jak i muzykę. Choć ich głównym nurtem jest niewątpliwie doom metal, niektóre z ich piosenek znacznie odbiegają od tego terminu.

Myślicie, że o jakimś zespole zapomnieliśmy, a powinien być znany jako część kanonu włoskiego metalu? Jak zawsze czekamy w komentarzach na wasze propozycje.

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska