Hollywood - najlepiej opłacani aktorzy

22/09/2019

Jak co roku, amerykański magazyn Forbes opublikował ranking aktorów i aktorek, którzy najwięcej zarobili między czerwcem poprzedniego roku a majem bieżącego. Kto został numerem jeden?

Zobacz także: Gwiazdy Disneya, które robią karierę w Hollywood

 

Ranking uwzględnia wydane filmy i możliwy odsetek, jaki niektórzy aktorzy mieli na rachunkach; ale także pieniądze otrzymane za filmy, które jeszcze nie zostały wyemitowane. Co bardzo istotne, wzięto pod uwagę wszelkiego rodzaju inne zyski, na przykład wynikające ze współpracy z ważnymi markami.

 

Zobacz także: Wielka Katastrofa Hollywood, czyli Oscary 2017

 

Dzisiaj Daily Vibes podzieli się z Wami rankingiem dotyczącym płci męskiej.

 

1. Dwayne Johnson (alias The Rock) ponownie zdobywa tytuł najlepiej opłacanego aktora na świecie dzięki wpływom z nadchodzącego „Jumanji: Następny poziom” (kontynuacja filmu „Jumanji: Przygoda w dżungli”), jego roli w „Hobbs i Shaw” (spin-off sagi „Szybcy i wściekli”), w „Skyscraper”, oraz w serialu komediowym HBO „Ballers”. Nie zapomnijmy o linii ubrań, butów i słuchawek Under Armour, z którymi współpracuje. W zeszłym roku był on drugi za George'em Clooneyem. W tym roku, z jego 89,4 miliona dolarów, znajduje się on przed dużą reprezentacją bohaterów Marvel Cinematic Universe.

 

Źródło: instagram/thebest_therock

 

 

2. Za Johnsonem, w rankingu Forbes, znajduje się gwiazda „Avengers” Chris Hemsworth. Jego 76,4 miliona dolarów pochodzi z roli w sadze Marvela, gdzie wystąpił jako Thor, oraz z rebootu „Men in Black: International”.

 

Źródło: instagram/thor_2019

 

 

3. Na trzecim miejscu Robert Downey Junior otrzymuje medal za swoją rolę Iron Mana we wszechświecie Marvela. 66 milionów dolarów z ostatniego roku jest również powiązane z kampanią reklamową dla chińskiej firmy telefonicznej OnePlus.

 

Źródło: instagram/robertdowney.ig

 

 

4. Jeden aktor na liście zarobił 65 milionów dolarów w miejscu innym niż Hollywood: to Akshay Kumar, najsłynniejsza indyjska gwiazda filmowa. Może on pochwalić się rolami w filmach „Kesari” i „Mission Mangal”. Indyjsko-kanadyjski aktor zarabia od 5 do 10 milionów dolarów na filmie.

 

Źródło: instagram/akshay_the_shining_star

 

 

5. Zarobki Jackie Chana w ostatnim roku, wynoszące 58 milionów dolarów, są powiązane z dwoma filmami: „Rycerz cieni: między Yin i Yang” oraz „Tajemnica pieczęci smoka: Podróż do Chin”, gdzie zagrał u boku Arnolda Schwarzeneggera.

 

Źródło: instagram/jackiechanislegend

 

 

6. Bradley Cooper nie otrzymał dochodu jako reżyser, producent i gwiazda filmu „A Star Is Born” (w którym zagrała również Lady Gaga), lecz zarobił 150 milionów dolarów w ramach zysków. 57 milionów dolarów, które wypełniły jego kieszenie, częściowo pochodzi także z roli szopa pracza o imieniu Rocket w „Avengers: Endgame” oraz z kampanii reklamowej IWC.

 

Źródło: instagram/bradleycooper0fficial/rraccoon89p13

 

 

7. Komik Adam Sandler (podobnie jak jego kolega Cooper, który go poprzedza) musi podziękować Netflixowi za ośmiocyfrowy rok: zarobił on 57 milionów dolarów. Dzięki umowie z platformą streamingową, Sandler zarobił dużo pieniędzy na komediach, które sam wyprodukował, wyreżyserował, i zinterpretował w filmie „Murder Mystery”.  

 

Źródło: instagram/adamsandler

 

                    

8. Na zarobki Chrisa Evansa, 43,5 miliona dolarów, wpływa dochód i „procenty” filmu „Avengers: Endgame”. Zagrał tam Kapitana Amerykę, co go po raz pierwszy pozwoliło umieścić go na liście dwutygodnika Forbes. Kiedy nie był zajęty ratowaniem wszechświata, Evans recytował w „Knives Out” i „Red Sea Diving”. Niedługo zobaczymy go na małym ekranie, gdzie rozpoczął kolejny serial dla Apple TV+ pod tytułem „Defending Jacob”.

 

Źródło: instagram/chrisevansonline

 

 

9. Ant-Man, grany przez Paula Rudda, może być niewielki (czasami), ale jego zarobki są wystarczająco duże, aby zdobyć miejsce na liście Forbes. Przychody Rudda z uniwersum Marvela obejmują pewien procent zysków, co oznacza, że jego 41 milionów dolarów pochodzi zarówno z „Avengers: Endgame”, jak i z „Ant-Man”. Aktor gra także w mniejszych produkcjach typu „Nowoczesna rodzina” i „The Catcher Was a Spy”. 

 

Źródło: instagram/antman_fans

 

 

10. Mający prawie 51 lat, książę Bel-Air nie mógł być świeższy (odniesienie do serialu „The Fresh Prince of Bel-Air”, w którym grał aktor Will Smith). Nadal gromadzi dużo pieniędzy: według Forbesa 35 milionów dolarów zarobił tylko w ubiegłym roku. Jego udział w filmie Netflixa „Bright” przyniósł mu około 20 milionów. Do tego należy dodać zyski za rolę dżina w filmie Disneya „Aladyn”. W ramach niebywałego powrotu do świata muzyki, pojawił się także w klipie wideo „Live It Up”, oficjalnej piosenki na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, autorstwa rapera Nicky Jam.

 

Źródło: instagram/disneyaladdin

 

 

Forbes wyjaśnia, że zarobki są przed opodatkowaniem, a koszty agentów (10%), menedżerów (15%) i prawników (5%), należy jeszcze odliczyć od kwot.

 

Zobacz także: Największe klapy filmowe w historii kina

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska