Zapowiedzi muzyczne – sierpień 2017

Po obfitej w muzyczne nowości wiośnie przychodzi letnia pustka. W tym miesiącu na polskiej scenie eksperymenty Taco, a za granicą projekty rockowe wracają do łask, zmieniając czasem swój dotychczasowy imidż.

18 Sierpnia


Steven Wilson – To The Bone
Muzyk znany z projektu Blackfield zapowiedział kolejną płytę. Jak twierdzi sam muzyk, jego piąty krążek inspirowany jest muzyką jego dzieciństwa, do której zalicza Petera Gabriela, Kate Bush, Talk Talk i Tears for Fears. „Pariah”, singiel promujący płytę, zapowiada włączenie cieplejszego nurtu i wyjście poza bezpieczne granice gatunkowe, których zwykł się trzymać Wilson. Co z tego wyniknie – dowiemy się już niebawem.

 

End of Green – Void Estate
Zespół ze stajni Napalm Records. Co to oznacza? Będzie ciężko i mroczno. To jednak nie metal, ale dark rock, czyli coś nietypowego jak na tę wytwórnię. End of Green to zespół z Niemiec, który po wielu latach pracy w branży w końcu znalazł swoje miejsce, swój gatunek. Czy zamierzają trzymać się tych ram? Czy cały nadchodzący album będzie skłaniał się ku tej konwencji? Poniżej „The Door”, singiel promujący płytę. Oceńcie sami.

 

25 Sierpnia


Queens of the Stone Age – Villains
Gdy w Internecie pojawiła się nietypowa dość zapowiedź nowego albumu gwiazd indie rocka, wszystkie oczy po wielu latach znów skierowały się w ich stronę. Co pokażą nam tym razem? Na pewno będzie mniej grzecznie, co już zapowiada sama okładka, jak i singiel „The Way You Used to Do”, w którym możemy wyczuć klimat swingu jaki zaprezentował nam między innymi Jack White w „Shake It”.

 

Brendon Small – Galaktikon II: Become the Storm
Twórca „Metalocalypse” nie zakończył kariery po emisji swojego serialu, lecz wciąż nagrywa muzykę, jakiej nawet Dethklok by się nie powstydził, a Nathan Explosion zakrzyknąłby „Brutal!”. Ku uciesze fanów, nowy album ukaże się już niebawem, niestety nie jest on związany z powrotem serialu na antenę. Na piąty sezon nie mamy co liczyć. Small się jednak nie poddaje, a jego nowy solowy album ujrzymy już niedługo. Poniżej singiel promujący płytę.

 

Taco Hemingway – Szprycer
Jego muzykę nazywają „disco polo rapu”, jednak nietypowy styl zyskał mu sporą rzeszę fanów. Nowa płyta to odważny eksperyment, który spotkał się z dużą krytyką, nawet wśród wiernych fanów, z uwagi na ilość auto-tune’u. „Szprycer” to okazja, by poznać rapera z innej strony, choć nie jest to z pewnością szczyt jego możliwości.

 


 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska