Zapowiedzi muzyczne – czerwiec 2017

Brytyjczycy dzielnie walczą z Kanadyjską ofensywą, wystawiając do ostatecznej rundy najlepszych zawodników. Polska w tym czasie szykuje się do muzycznej bomby klasy Tzara w dziedzinie rapu. Kto w tym miesiącu zgarnie najwięcej?

2 czerwca

 

Roger Waters – Is This the Life We Really Want?

Członek legendarnej grupy Pink Floyd kończy pracę nad nową solową płytą, która ukaże się w sklepach 2 czerwca. Czego możemy się spodziewać? Watersa. The Wall. Floydowskiej inności pełną gębą.

Coldplay – Kaleidoscope

Trzysnasta epka brytyjskiego zespołu rockowego będzie w założeniu dodatkiem do ich ostatniego pełnego albumu. Kobiety płaczą, wokalista zasypia za mikrofonem, pełen artyzmu teledysk „Hypnotize” przywołuje natomiast progresywne odczucia. Wszechobecna woda idealnie oddaje klimat piosenki.

Tengger Cavalry – Die On My Ride

Rockowy zespół z Nowego Jorku, który przez tamtejsze media okrzyknięty został nomadic folk metalem. Ich nowy kawałek to ciekawe podejście do mongolskiej kultury, swoją dynamiką przywołujący na myśl koński galop. Gardłowy śpiew wokalisty tylko wzmacnia folkowy akcent piosenki.

Alt-J – Relaxer

Nieśpiesznie, nie oglądając się na nikogo, Alt-J ze spokojem prezentują swój nowy album światu. „Relaxer” został przybliżony fanom na długo przed premierą przez serię wycieków, jednak do czasu oficjalnej zapowiedzi nic nie było pewne.

Jamal – 1994

Pamiętacie ten stary mem „Tylko dzieciaki z lat 90. to zrozumieją”? Cóż, dziś nie chodzi o tajny związek ołówka i taśmy z ulubionym zespołem, ale o muzykę z tamtych lat, którą Tomasz Mioduszewski prezentuje nam, przepuszczoną przez filtr, jakim jest dojrzałość dorosłego mężczyzny.

Margaret – Monkey Business

Eminem śpiewał „Monkey see, Monkey do”, a teraz Margaret pokaże nam „Monkey Business”. Długo oczekiwana płyta artystki to przede wszystkim nowoczesność, pop światowej klasy i powiew świeżości.

 

9 czerwca

 

Quebonafide – Egzotyka

Pomimo problemów napotkanych po drodze, nowy album rapera ukaże się już wkrótce. W teledysku „To nie jest hip-hop” gościnnie pojawia się legenda rapu – KRS-One. Nie jest to jednak jedyna niespodzianka. Na nowym albumie pojawi się znacznie więcej interesujących gości z całego świata, niejako opisując po części charakter kraju i odczucia rapera na jego temat.

Złe Psy – Duma

Doświadczenie przekazywane w nowy sposób przy pomocy świeżego spojrzenia na dobrze znany gatunek muzyczny. Nowy album Andrzeja Nowaka i Złych Psów to płyta napisana z serca i potrzeby przekazania ważnych treści.

Katy Perry – Witness

Nikogo z pewnością nie zaskoczy fakt, że Katy Perry znów szokuje w swoim własnym stylu, na pozór lekkim, ale podszytym czarnym humorem. Artystka wybrała 15 spośród 40 napisanych przez siebie piosenek, by dać fanom to, co najlepsze. Kawałek „Bon Apetite” to kwintesencja nowego krążka wokalistki.

Chuck Berry – Chuck

Zaskoczył fanów, zapowiadając w 2016 roku pierwszą od 40 lat nową płytę. Według jego rodziny, praca nad tym albumem przyniosła mu wiele satysfakcji. Po śmierci legendy, choć wciąż w żałobie, bliscy artysty twierdzą, że płyta musi się ukazać – gdyż Chuck Berry niczego na świecie nie pragnął bardziej.

Nickelback – Feed The Machine

Jedni ich kochają, inni nienawidzą. Miłośnicy rockowych ballad Kanadyjczyków w tym roku dostaną nowy, dziewiąty album studyjny. Singiel promujący nowy krążek jest znacznie cięższy niż znane większości fanom kawałki tej grupy.

Lorde – Melodrama

Piosenkarka z Nowej Zelandii znów atakuje scenę muzyczną. Nowy album „Melodrama” to po prostu… Melodramat. Złamane serce, rozpacz, samotność.

 

 

23 czerwca

 

Radiohead – OKNOTOK

Oprócz oryginalnych 12 pozycji z krążka „OK COMPUTER”, trzeciej i zarazem ich przełomowej płyty, „OKNOTOK” będzie zawierał dodatkowo 3 niepublikowane wcześniej kawałki i 8 mniej popularnych kawałków (B-sides). Fani zacierają ręce, bo zespół poza zwykłą płytą przygotował również wiele atrakcyjnych zestawów kolekcjonerskich. Poniżej powrót do czasów „OK COMPUTER”.

Tede – Skrrrt

Listę zamyka człowiek, który nie przebiera w słowach. Ale jego fanom to nie przeszkadza. Jeden z najbardziej doświadczonych raperów polskiej sceny – Tede – przedstawia nowy album.

 

 

Które z tych kawałków chcecie zobaczyć wśród naszych recenzji? Kto w tym miesiącu zdobędzie serca fanów, a kto pozostawi plamę na swojej dyskografii? Komentujcie, wysyłajcie własne propozycje.

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska