Zapowiedzi muzyczne na październik

30/09/2017

 

Październik to dla nas czas jesiennej melancholii, nostalgii i uspokojenia. Czy muzyczne propozycje z nadchodzącego miesiąca wpisują się w tę konwencję, czy jednak starają się ją przełamać, by na chwilę zatrzymać ostatnie podrygi lata i wzbudzić w nas chęć do działania?

Lunatic Soul – Fractured

Data premiery: 6.10.2017 r.

Mariusz Duda, na co dzień lider prog-rockowej formacji Riverside, przygotował piąty studyjny album swojego side-projektu Lunatic Soul. Jak twierdzi muzyk, będzie to krążek bardzo złożony i niespójny kompozycyjnie. Będziemy mogli usłyszeć orkiestrę symfoniczną, będzie także znacznie więcej brzmienia elektronicznego. „Fractured” traktować ma w dużej mierze o osobistych doświadczeniach Dudy, o zmianach, jakie nieustannie przechodzi każdy człowiek w toku swojego życia. Z pewnością będzie to niezwykle nastrojowy i emocjonalny album.

 

Marilyn Manson – Heaven Upside Down

Data premiery: 6.10.2017 r.

Dwa i pół roku po wydaniu albumu „Pale Emperor” Marilyn Manson serwuje swoim fanom dziesiąty w karierze długograj. Singlem promującym nowy album jest utwór „We Know Where You Fucking Live”, który zebrał bardzo pozytywne oceny. Jak twierdzi sam wokalista, krążek ma przypominać stylistycznie kompozycje zawarte na kultowych już z perspektywy czasu „Antichrist Superstar” oraz „Mechanical Animals”. Miejmy nadzieję, że i tym razem Manson wywróci niebo do góry nogami, zgodnie z zapowiedzią.

 

L.A. Guns – The Missing Peace

Data premiery: 13.10.2017 r.

L.A. Guns to kapela z trzydziestoczteroletnim już stażem i z dziesięcioma albumami na koncie. Mimo wielu zmian personalnych, rozstań i powrotów poszczególnych członków zespołu, formacja działa nieprzerwanie i nie ma zamiaru zawieszać gitar na kołku. Po powrocie do składu w 2016 roku założyciela Tracii Guns'a zespół przygotował jedenasty krążek utrzymany w stylistyce oscylującej wokół glam metalu i hard rocka. Charakterystyczny wokal Phila Lewisa i reprezentatywne dla tego gatunku riffy Guns'a, przywodzące na myśl kultowe zespoły lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, pozwolą odbiorcy przenieść się do czasów, kiedy tapir był równie modny jak skórzana kurtka, a na koncertach w małych i zatłoczonych klubach roiło się od zbuntowanej i żądnej szaleństwa młodzieży.

 

Trivium – The Sin and the Sentence

Data premiery: 20.10.2017 r.

Trivium to zespół budzący wielkie kontrowersje w świecie szeroko pojętego metalu. Z jednej strony krytykowany za stylistyczną niejednorodność i zbyt częste podróżowanie po metalowych peryferiach, z drugiej zaś skupiający rzeszę wiernych fanów, którzy za zespołem gotowi są skoczyć w ogień. Prawdziwym sprawdzianem dla miłośników Trivium był wydany w 2015 roku album „Silence in the Snow”, będący chyba najbardziej radykalnym odejściem od agresywnego dotychczas, acz melodyjnego grania. Czy na „The Sin and the Sentence” grupa powróci do nieco mocniejszego grania? Po przesłuchaniu tytułowego utworu, który udostępniony został do sieci pod koniec lipca, można przypuszczać, że będzie dużo zmian tempa i melodii. Choć ci starsi i bardziej doświadczeni fani grupy z pewnością nie mogą liczyć na opętany growl Matta Heafy’ego, to powinni znaleźć namiastkę dawnego Trivium gdzieś między wierszami.

 

Niall Horan – Flicker

Data premiery: 20.10.2017 r.

Niall Horan, znany z brytyjskiego boysbandu One Direction, po roku od premiery pierwszego singla zapowiedział debiutancki album. „Flicker” ma być utrzymany w folkowo-popowych brzmieniach. Horan przyznaje, że w swoich utworach inspiruje się rockowymi zespołami takimi jak The Eagles czy Fleetwood Mac. Fani wiążą duże nadzieje z albumem Irlandczyka, mając nadzieję, że odniesie równie wielki sukces jak płyta innego członka One Direction – Harry'ego Stylesa.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska