Zapowiedzi książkowe – wrzesień 2017

 

Wrzesień obfituje w tak liczne świetne premiery, że trudno się zdecydować na najciekawsze. Po wakacyjnych wojażach czas na nowe lektury na coraz dłuższe wieczory.

7 września

David Lagercrantz – Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień [link]

W piątej części „Millenium” Lisbeth Salander będzie próbowała dowiedzieć się w końcu czegoś o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Mamy szansę poznać też tajemnice badań genetycznych czy współczesnego sposobu prowadzenia wojny przy użyciu ataków hakerskich. Wyjaśni się również kwestia genezy i znaczenia słynnego tatuażu ze smokiem.

Wydawnictwo Czarna Owca

 

John Gray – Marsjanie i Wenusjanki. Nowe pokolenie [link]

Ponadczasowa książka o związkach i relacjach partnerskich doczekała się reaktywacji! John Gray stworzył nowy model współczesnego związku i uczy jak rozwijać się razem w miłości i wzmacniać więź, by związek był szczęśliwy i satysfakcjonujący.

Wydawnictwo Rebis

 

13 września

Katarzyna Wągrowska – Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej [link]

Idea „zero waste” dopiero raczkuje w Polsce, ale z pomocą pierwszego poradnika Polki, ma szansę szerzyć się i inspirować. Jak produkować słoik śmieci rocznie? Czy to możliwe? Na te i dziesiątki innych pytań odpowie właśnie ta książka.

Wydawnictwo Znak

Recenzja już wkrótce na DailyVibes!

Martha Stout – Socjopaci są wśród nas [link]

Człowiek bez skrupułów, robiący wszystko, by osiągnąć swój cel, nie patrząc na innych – tak w skrócie wygląda obraz socjopaty. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ilu ich czai się wokół nas i jak negatywne skutki przynosi obcowanie z nimi. Dzięki tej książce nauczymy się nie tylko ich demaskować, ale i radzić sobie z nimi i ich intrygami.

Wydawnictwo Znak

Recenzja już wkrótce na DailyVibes!

 

David Bez – Bowllove [link]

Zdrowy i pełnowartościowy posiłek możemy zmieścić w jednej misce. „Bowllove” to światowy trend jedzenia jak najwięcej warzyw a jak najmniej mięsa. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie – od wegetarian po wszystkożerców.

Wydawnictwo Buchmann

Recenzja wkrótce na DailyVibes!

 

Sophie Manolas – Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem [link]

W myśl zasady „jesteś tym co jesz” tylko dzięki odpowiedniemu żywieniu będziesz zdrowy pełen wigoru. W Superfood liczy się, żeby było smacznie, zdrowo, kolorowo i prosto, a przyrządzanie posiłków sprawiało ogromną radość.

Wydawnictwo Buchmann

Recenzja wkrótce na DailyVibes! 

Katarzyna Berenika Miszczuk – Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna [link]

Pamiętacie serię „Kwiat paproci”? Ten sekretnik to niezbędnik każdej fanki serii, w którym porad i cytatów na każdy dzień roku jest bez liku. Znajdziemy też przepisy na słowiańskie przysmaki i ziołowe nalewki. A na dokładkę: fragmenty czwartej części przygód Gosi, dotąd niepublikowane, oraz premierowe opowiadanie o Babie Jadze.

Wydawnictwo W.A.B.

 

Jakub Ćwiek – Drobinki nieśmiertelności [link]

Autor „Przez stany POPświadomości” tym razem osobiście o swojej sentymentalnej podróży po Ameryce. Książka jest zbiorem opowiadań, w których Ćwiek inspiruje się spotkaniami i przebytymi podróżami.

Wydawnictwo SQN

 

Natasza Socha – Apteka marzeń [link]

Przypadkowe spotkanie Oli i Karoliny jest początkiem historii o (nie)zwykłych bohaterach dnia codziennego, którzy zgubili gdzieś zwyczajne życie. Dwie dziewczynki (dziecko i nastolatka), które pozornie niewiele mają ze sobą wspólnego i dzieli je przepaść, a jednak mamy szansę przeczytać piękną opowieść o skrajnych emocjach i sile, jaką daje rodzina.

Wydawnictwo Pascal

Hanya Yanagihara – Ludzie na drzewach [link]

Czy debiutancka powieść autora „Małego życia” odniesie równie duży sukces na polskim rynku? Niewątpliwie! Trzymająca w napięciu powieść o amerykańskim lekarzu, który dokonuje na Pacyfiku odkryć, które odmienią jego życie i świat nauki, o zderzeniu odmiennych kultur i współczesnych wartościach.

Wydawnictwo W.A.B.

 

14 września

Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski – Ja, pustelnik. Autobiografia [link]

Historia legendarnego himalaisty, którą czyta się jak dobrą powieść przygodową. Książka o przeciwnościach losu, pokonywaniu ich i osiąganiu pozornie nieosiągalnego.

Wydawnictwo Literackie

Recenzja wkrótce na DailyVibes!

 

Anna Brzezińska – Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach [link]

Polska Jagiellonów oczami kobiet. Anna Brzezińska powraca z przełomową książką o kobietach, które odgrywały najważniejszą rolę w życiu mężczyzn kreujących historię.

Wydawnictwo Literackie

20 września

Gabriel García Márquez – Kronika zapowiedzianej śmierci [link]

W noc poślubną okazuje się, że panna młoda nie jest dziewicą, co jest hańbą dla jej rodziny. Bracia kobiety chcą pomścić zaznany wstyd, i choć nikt nie chce zabić, wszyscy się zgadzają na tę śmierć. „Arcydzieło konstrukcji, pisarskiej wstrzemięźliwości i reporterskiej dociekliwości” – tak się mówi o tej książce.

Wydawnictwo Muza

 

21 września

Gabrielle Bernstein – Wszechświat cię wspiera [link]

Nazywana „liderką młodego pokolenia” przewodniczka duchowa udowodni, że szczęście jest przeznaczeniem każdego z nas. W książce znajdziemy ćwiczenia, lekcje i opowieści, które nas duchowo wesprą i utwierdzą w przekonaniu, że należy nam się to, co najlepsze.

Wydawnictwo Kobiece

 

27 września

Ika Graboń – Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie [link]

Prawdziwa kopalnia wiedzy o napoju bogów, bez którego co drugi z nas nie może żyć. Poradnik zawiera nie tylko opisy poszczególnych rodzajów kaw i ich zalety, ale także pomoże dobrać „tę jedyną”.

Wydawnictwo Otwarte

Anonimowe wyznania [link]

Jeden z najpopularniejszych serwisów, gdzie ludzie umieszczają swoje anonimowe historie, doczekał się wersji papierowej! Wybrane zostały te najciekawsze, najśmieszniejsze, najbardziej zaskakujące, napisane przez samo życie.

Wydawnictwo Novae Res

 

Brigid Kemmerer – Listy do utraconej [link]

Juliet pisze list do zmarłej matki i zostawia go na jej grobie. Przypadkiem znajduje go Declan, który postanawia jej odpowiedzieć. Z każdą wiadomością rodzi się między nimi coraz dłuższa nić porozumienia.

Wydawnictwo YA!

 

Nicholas Sparks – We dwoje [link]

Russel ma wszystko: piękny dom, kochającą rodzinę, satysfakcjonującą pracę. Wraz ze śmiercią ukochanej żony wszystko się nieodwracalnie zmienia. Bohater musi zająć się nie tylko swoim złamanym sercem, ale przede wszystkim ukochaną córką, co nie jest takie łatwe jak się wydaje.

Wydawnictwo Albatros

Peter James – W godzinie śmierci [link]

Dziewiąty tom bestsellerowego cyklu kryminalnego o detektywie Royu Grace, który tym razem ma rozwiązać zagadkę zaginionych kosztowności wartych miliony funtów, w tym bezcennej pamiątki. Historia sięga wiele lat wstecz i zabójstwa, które przenosi miejsce akcji z Anglii aż do USA.

Wydawnictwo Albatros

 

Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki – Ania. Biografia Anny Przybylskiej [link]

Uwielbiana przez miliony Polaków aktorka doczekała się pełnej biografii. Autoryzowana przez rodzinę Anny historia jej niezwykłego życia, które skończyło się dużo za wcześnie.

Wydawnictwo Agora

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska