Zapowiedzi książkowe – sierpień 2017

 

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze! Nie zapominajmy w tym czasie o uciesze nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla ducha. Najlepsi autorzy naprawdę rozpieszczają nas w tym miesiącu!

2 sierpnia

Guillaume Musso – Dziewczyna z Brooklynu [link]

Absolutny francuski mistrz suspensu tym razem opowiada historię pisarza i stażystki w pogotowiu, których związek rozpada się, gdy dziewczyna zdradza mu swój największy sekret. Raphaël wyrusza na poszukiwanie Anny, ale z każdym kilometrem jakby był coraz dalej. Odkrywa kolejne tajemnice jej przeszłości, których wolałby nie wiedzieć.

Wydawnictwo Albatros

 

Jojo Moyes – We wspólnym rytmie [link]

Autorka bestsellerowego „Kiedy się pojawiłeś” w czarującej powieści o kobiecie i dziewczynce, które wzajemnie się nie rozumieją, ale ostatecznie bardzo pomagają. Natasha po śmierci męża robi rzeczy, których potem bardzo żałuje. Kobieta nie wierzy, że jeszcze może zaznać szczęścia, że ktoś ją pokocha. Sara to „dziewczynka znikąd”, wielbicielka koni, której kobieta kompletnie nie rozumie, lecz to dzięki niej odkrywa życie na nowo.

Wydawnictwo Znak

 

Jung Chang – Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin [link]

Trzy pokolenia. Jedna rodzina. Chiny po przemianach. Przejmująca historia o babce, matce i małej Jung, która jako dorosła kobieta postanawia wyrwać się ze swojej ojczyzny i na zawsze od niej uwolnić. Książka pokazuje prawdziwe oblicze kraju, przez co jest tam zakazana.

Wydawnictwo Znak

 

9 sierpnia

Heather Trott – Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę [link]

Historia dwudziestoośmioletniej kobiety, która postanowiła zwiedzić Afrykę na swoim motocyklu. Przemierzyła 42 tysiące kilometrów, zwiedziła kontynent od najciemniejszych stron. A wszystko to w duchu ubuntu – więziach przyjaźni i współistnienia.

Wydawnictwo Kobiece

 

11 sierpnia

Przemysław Garczyński – Kelner [link]

Wstrząsający kryminał debiutującego autora. Brutalne morderstwo kibica Legii, które wstrząsnęło opinią publiczną. Mroczne zakątki Poznania, motywy z „Boskiej komedii”, wielowątkowe śledztwo – te i inne wątki można znaleźć w książce, która nie zostawia czytelnika obojętnym.

Wydawnictwo Novae Res

 

16 sierpnia

Konrad Budzyk – Hummusy i pasty [link]

76 pomysłów na proste, ale przepyszne pasty nie tylko ze standardowych składników. Książka zawiera również wiele przydatnych w kuchni porad i tricków.

Wydawnictwo Flow Books

 

Kathryn Ormsbee – Milion odsłon Tash [link]

Youtuberzy, rosnąca liczba subskrypcji, fejm, podziw rówieśników… Niejednego nastolatka przeszedłby dreszcz, gdyby to o niego chodziło. Ale czy o to chodzi? Tash zaczyna dzielić się ze światem wirtualnym swoim uwielbieniem do Tołstoja, przez co za jakiś czas gubi się w realnym świecie. Książkę można nazwać przewodnikiem po dorastaniu współczesnego nastolatka.

Wydawnictwo Moondrive

 

17 sierpnia

Adam Lang – Sznurek [link]

Trzecia powieść autora pod pseudonimem, który podbija polski rynek brutalną prawdą i ciętym językiem bohaterów. Życie Krystiana nie jest usłane różami i bardzo daleko do ideału. Patologiczna wręcz rodzina, zero zrozumienia, dziewczyna kumpla, która staje się obiektem marzeń. To nie jest zwykła powieść dla młodzieży, lecz żywy obraz młodzieńczych rozterek i problemów.

Wydawnictwo Literackie

 

24 sierpnia

Tomasz Ławecki, Kazimierz Kunicki – Ta nasza młodość... Jak dorastało się w PRL? [link]

Różne oblicza PRL-owskiej młodzieży – ta zbuntowana i ta zafascynowana Zachodem. Książka o ich różnych gustach, marzeniach, planach. Czy bardzo się różnili od nas?

Wydawnictwo Bellona

 

30 sierpnia

Dan Lyons  Fakap, czyli moja przygoda ze start-upem [link]

Prześmiewcza książka o Dolinie Krzemowej, korposzczurach i pięćdziesięcioletnim blogerze w środku tego sajgonu. Wieloletnie doświadczenie nie pomaga, a czas nie płynie na jego korzyść.

Wydawnictwo Znak

 

31 sierpnia

Kimberly A. Tessmer – Leczenie żywieniem. Refluks [link]

Rewolucyjna książka, w której dowiemy się jak leczyć najpowszechniejszą chorobę przewodu pokarmowego – refluks, która powoduje m.in. zgagę czy zapalenie gardła. Wystarczy tylko właściwe odżywianie. W książce znajdziemy wyczerpujący opis choroby, jej objawów i sposobów na leczenie.

Wydawnictwo Vivante

 

31 sierpnia

Hideko Yamashita – DAN-SHA-RI. Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł [link]

Od czego powinniśmy zacząć zmiany w swoim życiu? Od naszego najbliższego otoczenia! Technika Dan-Sha-Ri pozwala uporządkować bałagan nie tylko w domu, ale przede wszystkim w umyśle. Pozbywa się rzeczy niepotrzebnych, podkreśla te istotne. Minimalizm w czystej, japońskiej formie.

Wydawnictwo Literackie

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska