Zapowiedzi książkowe na październik

Październik… Studenci wracają na uczelnie, a księgarnie zapełniają się świetnymi pozycjami, które już wkrótce będą towarzyszyć nam w pociągach, w przerwach, wieczorami. A wszystko dlatego, że nie sposób się będzie od nich oderwać!

3 października

Dan Brown – Początek

Autor bestsellerowego „Kodu da Vinci” powraca z historią profesora Uniwersytetu Harvarda Roberta Langdona. Pewien wieczór w muzeum miał odmienić oblicze nauki, tymczasem stał się początkiem niebezpiecznej misji profesora i eleganckiej dyrektorki obiektu. Ich celem jest wyjawienie sekretu futurysty i miliardera, który podobno zna odpowiedzi na pytania nurtujące ludzkość.

Wydawnictwo Sonia Draga

 

11 października

Carlos Ruiz Zafón – Labirynt duchów

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek tego roku. „Labirynt duchów” kończy serię o Cmentarzu Zapomnianych Książek, tym samym wszystkie wątki się rozwiązują, a czytelników czeka zaskakujący finał. Tym razem poznamy historię agentki, która w pogoni za poznaniem sekretu dyrektora więzienia odnajduje książkę, która przysporzy jej sporo zmartwień.

Wydawnictwo Muza

 

Colleen Hoover – It Ends with Us

Jest miłość, jest zranienie, jest historia trudnej miłości. Brzmiałoby to banalnie, jeżeli nie byłoby napisane przez Hoover. Związek Lily i Ryle’a mógłby być idealny, gdyby nie pewna smutna prawda, z którą bohaterowie będą musieli się zmierzyć twarzą w twarz.

Wydawnictwo Otwarte

 

Niki Segnit – Leksykon smaku

Pozycja obowiązkowa dla miłośników gotowania. Nazywana biblią smaków jest jedną z najbardziej wyczekiwanych książek na polskim rynku. Do tej pory była przetłumaczona na kilkanaście języków, a jej popularność wciąż rośnie. A wszystko to za sprawą kulinarnego kunsztu i solidnej wiedzy autorki.

Wydawnictwo Buchmann

 

Marlon James – Księga nocnych kobiet

Oparta na faktach historia czarnych kobiet, które jako pierwsze wznieciły bunt na jamajskiej plantacji. Mówi się, że to jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.

Wydawnictwo Literackie

 

Łukasz Maciejewski – Aktorki. Odkrycia

Niezwykle szczere rozmowy z osiemnastoma polskimi aktorkami, które opowiadają o kluczowych momentach w ich życiu. Błęcka-Kolska, Bohosiewicz, Budnik, Dancewicz, Gniewkowska, Grabowska, Gruszka, Hajewska-Krzysztofik, Kolak, Kulig,  Kożuchowska, Kulesza, Kuna, Muskała, Nieradkiewicz, Ostaszewska, Preis, Trzepiecińska – obok tych nazwisk, tak jak koło książki, nie można przejść obojętnie.

Wydawnictwo Znak

 

Cara Delavingne – Mirror, Mirror

Jest modelką, aktorką, pracuje nad debiutanckim albumem, a teraz wydaje również książkę. Delavingne jest wszechstronna i jeszcze nie raz nas zaskoczy! A tymczasem prezentuje nam swój debiut książkowy – trzymający w napięciu thriller o grupce przyjaciół, którzy zakładają kapelę. Wkrótce jedna z tych osób ginie w tajemniczych okolicznościach, a reszta na swój sposób opłakuje koleżankę. Nie wszyscy jednak chcą poznać prawdę…

Wydawnictwo Jaguar

 

Pani Bukowa  Wielki ogarniacz życia, czyli jak być szczęśliwą, nie robiąc niczego

Kto powiedział, że żeby żyć szczęśliwie trzeba coś robić? Hit Internetu w postaci Pani Bukowej udowodni, że do szczęścia nie trzeba wiele, a najczęściej przychodzi ono samo.

Wydawnictwo Flow Books

 

24 października

Owen King, Stephen King  Śpiące królewny

Gdy kobiety zasypiają, owija je tajemnicza substancja, która przenosi do innego świata. Nie ma tam konfliktów, panuje harmonia. Evie nie ma takiej możliwości, przez co wielu mężczyzn się nią interesuje, ale niekoniecznie tak, jak kobieta by chciała. „Śpiące królewny” to historia, którą można spokojnie przełożyć na świat rzeczywisty i faktycznie nabiera ona aktualności.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Jarosław Sawic  Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka  miasto – ludzie

Pierwsza w historii biografia Budki Suflera. Podzielona na trzy części opowiada historię zespołu pod kątem muzycznym, lubelskim i ludzkim, czyli wszystkiego, co przyczyniło się do fenomenu zespołu.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

25 października

Bartek Kieżun – Italia do zjedzenia

Jak najlepiej podróżować po Włoszech? Poprzez kuchnię i włoskie smaki! „Italia do zjedzenia” to coś więcej niż książka kucharska. To gawęda i osobista historia autora, połączona z doskonałym przewodnikiem.

Wydawnictwo Buchmann

Recenzja już wkrótce na DailyVibes.

 

Joseph Conrad – Serce ciemności

Choć była wydana po raz pierwszy ponad sto lat temu, dzisiaj zyskuje nową wartość. Nowe tłumaczenie Jacka Dukaja to nie tylko tłumaczenie. To jakby nowa historia pisana piórem Conrada.

Wydawnictwo Literackie

 

Roma Ligocka – Radość życia

Niezwykle szczere wyznania polskiej malarki i pisarki. Autorka na swoim przykładzie chce wszczepić w czytelnika miłość i radość z życia pomimo przeciwności losu, które spotykają przecież każdego. Utożsamiając się z autorką, można znaleźć wewnętrzny spokój i zastanowić się, jak zaskakujące życie może być i jak wiele da się z niego wycisnąć.

Wydawnictwo Literackie

 

Tom Hanks  Kolekcja nietypowych zdarzeń

Zaskakujący debiut słynnego aktora. Zbiór opowiadań, w których autor dogłębnie zanurza się w relacjach ludzkich, z niezwykłą wrażliwością i spostrzegawczością snuje opowieści o życiu, rodzinie, przyjaźni.

Wydawnictwo Wielka Litera

 

Wkrótce

Agata Rybka – 31 korytarzy

Historia trudnej miłości nauczyciela i uczennicy. Między nimi jest dwadzieścia dwa lata różnicy, ale czymże to jest, gdy w grę wchodzi namiętność i płomienne uczucie?

Wydawnictwo Novae Res

Książka została objęta patronatem DailyVibes.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska