Zapowiedzi książkowe na marzec

 

Dni stają się coraz dłuższe, pod koniec miesiąca przestawiamy zegarki i wieczory będą jeszcze krótsze. Ale nam, książkoholikom, to nie przeszkadza! Przedstawiam najciekawsze premiery miesiąca nadchodzącej wiosny.

 

1 marca

Ewa Madeyska – Rodzina O.

Pierwszy polski serial literacki! Akcja dzieje się między ‘68 a ‘69 rokiem ubiegłego wieku. W książce nie brakuje intryg, tajemnic, kłamstw, ale i uczuć, targających bohaterami. A to dopiero pierwszy sezon!

Wydawnictwo Znak

KLIK

 

Jessica Khoury – Zakazane życzenie

Powrót do baśni tysiąca i jednej nocy! Zahra jest dżinem, który ma spełnić trzy życzenia Aladyna. Przybiera różne kształty, by trwać przy swoim panu, gdyż ludzie walczą z dżinami. Wkrótce Zahra staje przed dramatyczną decyzją: stać się wolną i zdradzić swojego ukochanego, czy pozostać dżinem na zawsze?

Wydawnictwo SQN

KLIK

 

Rupi Kaur – Mleko i miód

Zbiór wierszy o stracie, miłości i zdradzie. Książka o kobiecości we wszystkich jej odcieniach. Tego nie da się opisać, to trzeba przeczytać!

Wydawnictwo Otwarte

KLIK

 

 

9 marca

Michalina Wisłocka – Autobiografia

Kobieta, której fenomen trafił ostatnio na ekrany kin, a jej książka „Sztuka kochania” sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. „Autobiografia” opowiada o życiowej drodze rewolucjonistki seksualnej w Polsce.

Prószyński i S-ka

KLIK

 

15 marca

Mats Billmark, Susan Billmark – Naucz się żyć

Poradnik skandynawskiej pary, która nauczy cię jak czerpać z życia całymi garściami, akceptować siebie i nie martwić się o jutro.

Wydawnictwo Otwarte

KLIK

 

Dr Suzana E. Flores – Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi

Myślę, że nic nie muszę dodawać, podtytuł mówi wszystko.

Wydawnictwo Muza

KLIK

 

 

J.K. Rowling – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Pełen tekst scenariusza filmu, który podbił serca wielbicieli Harrego Pottera. Nic dziwnego, w końcu pisała go autorka bestsellerowej sagi. Przeżyjcie prawdziwą przygodę z magikami i niezwykłymi zwierzętami!

Wydawnictwo Media Rodzina

KLIK

 

Diane Ackerman – Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO

Historia rodziny Żabińskich, którzy uratowali niejedno życie przed okupantem, kryjąc ludzi w pustych klatkach po zwierzętach w warszawskim ZOO, po piwnicach i we własnym domu. Prawda miesza się trochę z fikcją, ale dzięki temu powstała opowieść, od której nie można się oderwać.

Świat Książki

KLIK

 

24 marca

Mario Puzo – Sześć grobów do Monachium

Autor nieśmiertelnego „Ojca Chrzestnego” tym razem w pełnym okrucieństwa i przemocy thrillerze. Młody Michael staje przed pytaniem: na ile może sobie pozwolić, by wymierzyć sprawiedliwość? Pragnie zemsty na swoich oprawcach i nie zawaha się przed niczym.

Wydawnictwo Albatros

KLIK

 

29 marca

James Rebanks – Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior

Autobiografia pasterza, który porzucił wielkomiejskie życie na rzecz stada owiec. Książka porusza i daje do myślenia, stawia pytania o to, co tak naprawdę jest dziś ważne, a także pozwala odnaleźć się w zgiełku medialnego życia.

Wydawnictwo Znak

KLIK

Recenzja książki niebawem pojawi się na DailyVibes!

 

Rafał Cichowski – Pył Ziemi

Ziemia w XXXI wieku (nie, nie za dużo „iksów”). Lilo i Rez muszą odnaleźć zaginione pokolenia, które miały uratować gatunek ludzki. Ich zadaniem jest odnalezienie Biblioteki Snów, w której znajdują się wszystkie wspomnienia ludzkie. Książka bawi, porusza, zachwyca i trochę przeraża.

Wydawnictwo SQN

KLIK

Recenzja książki niebawem pojawi się na DailyVibes!

 

 

Co pojawi się w marcu na DailyVibes?

Luty trochę mnie zaskoczył i nie zdążyłam zrecenzować wszystkich książek z zeszłego miesiąca. Dlatego przed nami nadal Seksparty u Borysa i Julii, Kredencjał. Droga do wnętrza z Danielem oraz tajniki Reklamy jako sztuki powtórzeń. Ale nie zabraknie nowości. Obiecany Kolejny rozdział, który coraz bardziej będzie przypominał życie Macieja i Kaliny. Porozmawiamy z żonami sławnych mężów, których życie wcale nie musi być nudne (Dzisiaj rozmawiamy o Pani). Odkryjemy Potęgę Kiedy, czyli kiedy jest dobra pora na kłótnię albo proszenie o podwyżkę, według naszego zegara biologicznego. Poznamy również inspirujące Życie Pasterza – człowieka, który zrezygnował z wielkiego świata i przeprowadził się na farmę, by żyć w zgodzie z naturą. Brzmi ciekawie? To czytamy!

 

 

Czekam również na Wasze propozycje lektur na marzec. :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska