Co w lutym na półkach książkowych zapiszczy?

 

Luty – miesiąc wszędobylskiego czerwonego na witrynach sklepowych, zirytowanych singli, ale i interesujących premier książkowych. Co będzie czekało na nas w księgarniach?

6 lutego

Agnieszka Lingas-Łoniewska – Szósty. Po latach

Nowe wydanie głośnego kryminału polskiej mistrzyni suspensu, poprawione i rozszerzone o dodatkowe zakończenie. Marcin Langer próbuje schwytać zabójcę zielonookich blondynek, do których zalicza się również jego ukochana.

Wydawnictwo Novae Res

 

13 lutego

Olga Rudnicka – Zbyt piękne

Zuzanna i Tymoteusz padają ofiarą oszusta, który sprzedał im ten sam dom i zniknął. Oboje nie chcą ustąpić, więc wspólnymi siłami muszą odnaleźć złodzieja.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

14 lutego

Luke Dittrich – Eksperyment

Uznawana za jedną z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Historia 27-letniego Henry’ego, którego pozbawiono pamięci w ramach eksperymentu. Od tamtej pory stał się jedynie przedmiotem badań i został pozbawiony człowieczeństwa. Nawet po śmierci. Gdzie przebiega granica między medycznym eksperymentem a zbrodnią?

Wydawnictwo Znak

 

Sigriaur Hagalin Bjornsdottir – Wyspa

Połączenie powieści o miłości z thrillerem i political fiction. Przerażająca, aczkolwiek bardzo prawdopodobna wizja świata, w którym Islandia zostaje odcięta od innych państw, rząd manipuluje mieszkańcami wyspy, a wszystko dąży ku zagładzie. Pomiędzy tym wszystkim jest Hjalti i Maria, którzy będą walczyć nie tylko o przetrwanie, ale i kiełkujące w nich uczucie.

Wydawnictwo Literackie

 

Riley Sager – Ocalałe

Doskonały thriller, który trzyma w napięciu od początku do końca. Ocalałe kiedyś padły ofiarą okropnych zdarzeń, które próbują wymazać ze swojej pamięci. Nie wszystkie przetrwały koszmar. Te, które przeżyły, muszą na nowo zmierzyć się z zagrażającym im niebezpieczeństwem.

Wydawnictwo Otwarte

 

15 lutego

Patrycja Załug – Najpierw zadbaj o siebie

Pierwsza w Polsce dyplomowana trenerka pewności siebie u kobiet w swojej najnowszej książce przeprowadzi 4-tygodniowy trening jak dbać o siebie i swoje potrzeby w pierwszej kolejności. Nie z egoizmu. Z pragnienia dobra dla siebie i bliskich.

Wydawnictwo Edipresse Książki

 

J.D. Vance – Elegia dla bidoków

Okrzyknięta „najważniejszą książką o Ameryce ostatnich lat”. Autobiografia z politycznymi przemianami USA w tle. Historia o dorastaniu w biedzie i rozwarstwianiu społecznym.

Wydawnictwo Marginesy

 

Anna H. Niemczynow – Dziewczyna z warkoczami

Kiedy w życiu Pauliny pojawia się Mikołaj, nic już nie jest takie samo. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie tajemnicza dziewczyna z warkoczami, o której wszyscy wspominają. Kim jest i jaki ma wpływ na życie głównej bohaterki?

Wydawnictwo Filia

 

Michelle Frances – Ta dziewczyna

Debiut literacki amerykańskiej scenarzystki i producentki telewizyjnej. Opowieść o dobrze znanym trójkącie – matce, synu i jego dziewczynie. Są kłamstwa, których nie da się wybaczyć, a kłamstwo Laury na temat Cherry (dziewczyny Daniela) odmieni życie całej trójki.

Wydawnictwo Albatros

 

28 lutego

Katarzyna Zyskowska – Historia złych uczynków

Świeżo upieczona studentka Nina wplątuje się w toksyczny związek z Miłoszem. Mężczyzna uzależnia ją od siebie, a potem znika w tajemniczych okolicznościach. Podążając jego tropem Nina odnajduje ślady, które wskazują na to, że ich spotkanie wcale nie było przypadkowe.

Wydawnictwo Znak

 

Sophie Missing, Caroline Craig – Pora na lunch. Przepisy na małe dania idealne do zabrania

Moda lunchboxów trwa w najlepsze i nie przewidujemy jej rychłego przeminięcia. W „Porze na lunch” znajdziesz ciekawe i smaczne przepisy na obiad w pracy. Pozycja obowiązkowa dla zabieganych pracoholików. Obiady nie były jeszcze tak proste i pożywne zarazem!

Wydawnictwo Buchmann

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska