Zapowiedzi książkowe – lipiec 2017

 

Sezon urlopowy to doskonała okazja do nadrobienia książkowych zaległości. Gdybyście nie mieli pomysłu na letnie lektury – podsuwamy kilka naprawdę ciekawych premier lipcowych.

4 lipca

Współcześni kochankowie – Emma Straub

Kiedy tak właściwie w pełni dojrzewamy? Wraz z samodzielnym mieszkaniem, narodzinami dziecka czy jeszcze kiedy indziej? „Współcześni kochankowie” to zabawna historia o wiecznym dojrzewaniu i zderzeniu się z „wiekiem średnim”, kiedy pozornie powinno się być poważnym… Ale wcale nie trzeba!

Wydawnictwo Rebis

 

5 lipca

Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 1 – Katarzyna Mikulska, Artur Bokła

W te wakacje zamiast wakacji all inclusive proponujemy biwak bez smartfonów, laptopów i nawet zapałek! Wyśmienity poradnik o tym jak przetrwać w lesie, gotując na kamieniach, rozpoznając gatunki drzew i korzystając z tego, co dała natura. Kto się skusi?  

Wydawnictwo Pascal

           

Replika – Lauren Oliver

Dwie historie, dwie zagadki, dwie dziewczyny, które spotykają się przypadkiem, a później okazuje się, że jednak coś je łączy. A wszystko to w niespotykanej formie, bo można odwrócić książkę i poznać perspektywę drugiej bohaterki.

Wydawnictwo Otwarte

 

Friendzone – Sandra Nowaczyk

Debiut nastoletniej Polki, który wstrząśnie polskim rynkiem powieściowym. Każdy z nas to zna, gdy najbliższy przyjaciel przeciwnej płci staje się kimś więcej, ale za wszelką cenę wmawiamy sobie, że to nie ma znaczenia. Tatum i Griffin stają przed wyborem czy ważniejsza jest dla nich wieloletnia przyjaźń, czy narastające uczucie.

Wydawnictwo Feeria Young

 

Światło, które utraciliśmy – Jill Santopolo

Zamach na World Trade Center był końcem wszystkiego dla wielu osób, ale i początkiem dla innych. Lucy i Gabe poznali się właśnie tego dnia, a ich życie rozpoczęło się na nowo. Obiecali sobie zawsze być razem, ale okoliczności nigdy nie sprzyjają zakochanym.

Wydawnictwo Otwarte

Recenzja książki już wkrótce na DailyVibes!

 

Wróć za mną – A. Meredith Walters

Kontynuacja bestselleru „Twoim śladem”. Maxx nadal zmaga się z nałogiem, a odwyk mocno daje mu się we znaki. Tymczasem Aubrey wciąż rozdarta jest między trzymaniem się od niego z daleka i nie utrudnianiu walki, a chęcią pomocy mu własnym kosztem.

Wydawnictwo YA!

 

Życie to są chwile – Zenon Martyniuk, Martyna Rokita

Król disco polo nareszcie doczekał się biografii! Fani lidera zespołu Akcent poznają najciekawsze fakty z życia gwiazdora oraz utwierdzą się w fakcie, jakim jest skromnym i miłym człowiekiem. Książka jeszcze przed premierą budzi spore kontrowersje, a co dopiero będzie po?

Wydawnictwo Edipresee Książki

 

12 lipca

Moja Lady Jane – Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Opowieść fantasy osadzona w tradycji ustanowionej przez Narzeczoną dla księcia Williama Goldmana, której bohaterami są król niespecjalnie garnący się do królowania, jeszcze mniej garnąca się królowa i szlachetny rumak, a która nie grzeszy przesadnie nabożnym szacunkiem dla źródeł historycznych.

Wydawnictwo SQN

 

19 lipca

Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszką Radwańską – Agnieszka Radwańska, Artur Rolak

Wywiad z najwybitniejszą polską tenisistką, która opowiada nie tylko o sukcesach na korcie, ale przede wszystkim o swoim życiu i zamiłowaniu do sportu.

Wydawnictwo Burda Publishing Polska

 

Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża – Rosalio Carello

Nikt by się nie spodziewał, że papież tak bardzo przejmuje się losem ludzi, że osobiście dzwoni z pocieszeniem, radą lub umówieniem terminu chrztu. W tej książce opisane jest dwadzieścia historii ludzi, którzy doświadczyli niezwykłej ojcowskiej czułości obecnego papieża.

Wydawnictwo Znak

           

Miasteczko kłamców – Megan Miranda

Z pozoru zwyczajne miasteczko, jak każde. Po zaginięciu jednej dziewczyny, życie mieszkańców Cooley Ridge nigdy nie będzie takie samo. Kiedy zaginęła najlepsza przyjaciółka Nicolette, ta wyjeżdża i ma nadzieję na lepsze życie. Nic bardziej mylnego! Los ponownie umieszcza ją w rodzinnym mieście i ponownie spotyka się z ludźmi, którym nie można ufać.

Wydawnictwo Znak

 

20 lipca

Zielona bogini – Sophie Uliano

30-dniowe wyzwanie oparte na zielonej diecie, czyli jedzeniu tylko zielonych produktów. Dzięki stosowaniu porad z tej książki nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale też zaangażujesz się w ochronę środowiska i przekonasz się, jak łatwo można żyć w zgodzie z naturą.

Wydawnictwo Vivante

 

Wkrótce w DailyVibes

Poznamy słowiańskie wierzenia i przesądy w słowiańskim cyklu Kwiat paproci (zapowiedź tutaj) i historię kobiety, która przez całe życie wszystkich okłamywała co do swojej przeszłości (Żyjemy jeno w snach o sobie). Ponadto zaproponuję Wam mnóstwo przepisów na zdrowe soki z książek Juiceman i Księgi soków. Na dokładkę opowiemy historię Lalki Barbie i jej twórczyni (Barbie i Ruth: Historia najsłynniejszej lalki na świecie oraz kobiety, która ją stworzyła). Będzie się działo!

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska