Zapowiedzi książkowe – czerwiec 2017

 

Wraz z temperaturą na dworze rośnie temperatura na uczelni. Czerwiec. Sesja. Obrona. Stres. Jeszcze jedna strona… Jeszcze jeden egzamin… W tym natłoku „wrażeń” przedstawiam najciekawsze pozycje książkowe, które w tym miesiącu mogą umilić nam czas.

JP Delaney – Lokatorka

Dwie kobiety, niemal identyczne pod względem wyglądu, ale i chęci rozpoczęcia wszystkiego „od nowa”. To je łączy, a co dzieli? Emma jest byłą mieszkanką Folger Street 1, Jane obecną. Jane żyje, Emma już nie. Co obie bohaterki mają wspólnego z tajemniczym właścicielem apartamentu?

Wydawnictwo Otwarte

 

13 czerwca

Wojciech Karolak, Krystyna Pytlakowska – Małżeństwo doskonałe

Historia słynnego jazzmana i jego ukochanej żony – Marii Czubaszek. Małżeństwo idealne? Jeżeli takowe na świecie są, to to właśnie najlepszy przykład. W rozmowie z dziennikarką, Krystyną Pytlakową, zdradza tajemnice, których nigdy nie zdradził prasie.

Wydawnictwo Prószyński Media

 

14 czerwca

Robyn Schneider – Początek wszystkiego

Popularnemu chłopakowi, który na początku ma wszystko, wali się świat. Zdradziła go dziewczyna, auto roztrzaskało kolano, przyjaciele pokazali swoje prawdziwe oblicze… Dopiero Cassidy pokazuje mu zupełnie inny świat – świat, w którym wszystko ma swój początek.

(Moja słabość do książek młodzieżowych nigdy się nie skończy!)

Wydawnictwo Otwarte

 

Anna Szafrańska – Grzech pierworodny

Dwie zwaśnione rodziny. Dwójka zakochanych. Dwa odmienne charaktery. Gdy miłość kwitnie, na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości. Sprawy nie ułatwia także rodzinny spór. Miłość przetrwa i tym razem? Kolejny hit gatunku New Adult zapowiada się bardzo interesująco!

Wydawnictwo Novae Res

 

Mariola Bojarska-Ferenc – Moda bez metryki

Pozycja obowiązkowa dla wielbicielek mody oraz tych kobiet, które szukają swojego stylu, nie wiedzą jak się ubrać stosownie do okazji. Prawdziwy autorytet w tej kwestii podpowiada jak dbać o wizerunek, jak stworzyć indywidualny styl, który podkreśli zalety sylwetki, a zatuszuje wady. Te i wiele innych porad zostały opracowane we współpracy z czołowymi projektantami mody w Polsce (m.in. Paprocki&Brzozowski).

Wydawnictwo Edipresse

 

Tarryn Fisher – Bad Mommy. Zła Mama

Poruszający thriller psychologiczny o przyjaznej sąsiadce młodego małżeństwa, która wkrótce staje się niemal prześladowcą. Kto tak naprawdę najbardziej ją interesuje? Jolene, jej przystojny mąż czy córeczka?

Wydawnictwo SQN

 

 

Anna Kamińska – Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Książka o polskiej himalaistce, której śmierć do dziś owiana jest tajemnicą. Nikt nie widział, jak umierała, nikt nie znalazł jej ciała. Znalazł się nawet taki, który twierdzi, że ją widział. „Wanda” to opowieści jej bliskich, zbiór niepublikowanych dokumentów i zdjęć oraz wspomnień, które warto poznać.

Wydawnictwo Literackie

 

Emily Henry – Miłość, która przełamała świat

Natalie kończy szkołę, po wakacjach idzie na studia. Zapowiadało się świetne lato, tymczasem stało się magiczne. Tylko w ciągu tych wakacji może uratować Beau, który staje się jej miłością, a wtedy czas przestaje istnieć…

Wydawnictwo YA!

Recenzja książki wkrótce pojawi się na DailyVibes.

 

22 czerwca

Prof. Bogdan de Barbaro, Danuta Kondratowicz – I jak tu się dogadać?!

O potrzebnych kłótniach i dobrych rozmowach, upartym mężu, niezadowolonej żonie, obrażalskiej siostrze i zbuntowanym dziecku – tak głosi tekst z okładki. Książka o tym jak funkcjonować w rodzinie, jak dogadywać się z jej członkami (nawet z teściową!). Sam słynny psychoterapeuta radzi, więc musi mieć rację!

Wydawnictwo Literackie

Wkrótce na DailyVibes

Poznamy tajniki pielęgnacji włosów („Włos doskonały”) i pielęgnacji skóry po azjatycku („Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku”). Odwiedzimy „Lolę” i jej przyjaciół w szpitalu psychiatrycznym. Utwierdzimy się w przekonaniu, że „Złe matki są najlepsze”. Dowiemy się jaki jest „Smak zdrowia”, a na dokładkę przeczytamy cykl słowiański „Kwiat paproci” (zapowiedź: tutaj). A gdzieś w międzyczasie obronię swój licencjat! :D

 

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska