Kawa nie tylko pobudza. Jakie są korzyści z jej picia?

Kawa to bohaterka poranków, a także przyjacielskich czy biznesowych spotkań. Mówi się o jej szkodliwym wpływie, ale picie tego napoju niesie ze sobą również wiele korzyści.

Fani m.in. małej czarnej mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ picie kawy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Pomimo tego, że zawiera ona kofeinę to, jak się okazuje, również składniki, które mają działanie antybakteryjne oraz łagodzą wiele dolegliwości. Ponadto kawa, jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, zawiera też solidną dawkę antyoksydantów.

 

Oprócz tego:

1.  Działa pobudzająco
Zdarza się, że gdy dopada cię senność czy zmęczenie sięgasz po filiżankę kawy i tuż po jej wypiciu nabierasz chęci do pracy. Regularne picie tego napoju pomaga też w wykonywaniu monotonnej pracy w większym skupieniu i koncentracji.


2. Przyspiesza spalanie tłuszczu
Wszystko za sprawą kofeiny w niej zawartej, która przyspiesza przemianę materii. Unikaj jednak słodzików, cukru czy śmietanki, ponieważ nie pomogą ci one w uzyskaniu pożądanego efektu.


3. Działa moczopędnie
Dzięki regularnemu spożywaniu kawy zmniejsza się ryzyko występowania kamieni nerkowych.


4. Redukuje ból mięsni
Ćwiczenia, które wykonujesz mogą być bardziej efektowne dzięki piciu kawy. Okazuje się, że już dwie filiżanki dziennie pomogą zmniejszyć ból mięśni.

 

5. Zmniejsza ryzyko występowania poważnych chorób
Już filiżanka kawy dziennie ogranicza ryzyko zachorowania na Parkinsona. Zawarta w niej kofeina pomaga zwalczyć też nowotwory, mi.n. raka prostaty, wątroby, piersi, jelita grubego. Natomiast trzy filiżanki tego napoju dziennie zmniejszą ryzyko zachorowania na cukrzycę.


6. Poprawia samopoczucie
Regularne picie kawy pozwala cieszyć się również dobrym humorem. Wszystko to dzięki temu, że po jej wypiciu wzrasta poziom substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój. Wielbiciele espresso są też w mniejszym stopniu narażeni na depresję.


7. Redukuje stres
Oprócz tego, że jej picie wzmacnia naszą produktywność i działa przeciwbólowo, to już sam zapach aromatycznie zaparzonej kawy pomaga się zrelaksować.


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska