Po 35 latach T.Love zawiesza działalność. To koniec pewnego rozdziału

07/12/2017

 

Polska muzyka rozrywkowa ma wiele twarzy. Wymieniając legendy naszej sceny, należy wspomnieć o zespole T.Love. Kapela założona w 1982 roku odcisnęła piętno na muzyce. Sława, którą zdobył skład z Częstochowy, znacznie wykracza poza granice naszego kraju. Po 35 latach grania zespół ogłasza zawieszenie, jest to koniec dużego rozdziału w polskiej muzyce rozrywkowej.

T.Love został założony w 1982 roku w Częstochowie, początkowo był zespołem amatorskim pod nazwą T.Love Alternative, stworzonym przez grupkę znajomych z liceum. Priorytetem zespołu był punk rock, jednak z czasem zespół stylizował swoje piosenki na reggae, rock and rolla oraz pop rocka. W 1983 roku wystąpili podczas malborskiego festiwalu „Marlock”, gdzie zaprezentowali się na scenie obok zespołów zawodowych. Rok później kapela zagrała na Festiwalu w Jarocinie w charakterze gwiazdy, wtedy powstał materiał na pierwszą kasetę pod nazwą „Nasz Bubelon”. Ciekawostką jest, że oficjalny wydawca Title Records nigdy nie istniał, a kasety były sprzedawane podczas koncertów.

 

W 1989 roku zespół T.Love Alternative zmienił nazwę na T.Love, pod którą będzie już występował do końca swojej działalności. W tym samym roku kapela wydała swój pierwszy oficjalny album pod tytułem „Wychowanie”. Niedługo po tym Muniek Staszczyk – wokalista i lider zespołu – wyjechał do Anglii, co spowodowało rozpad składu.

Rok później Muniek powraca do ojczyzny i reaktywuje T.Love. Ze starego składu nie zostaje nikt, w nowym gra między innymi powszechnie znany Jarosław „Sidney” Polak, który jest perkusistą. Świeżo powstała grupa w 1991 roku nagrała album „Pocisk miłości” z jednym z najbardziej znanych hitów zespołu – „Warszawa”.

W 1992 roku powstał kolejny krążek studyjny pod nazwą „King” oraz składanka „Dzieci rewolucji 1982-92”, na której znajdowały się zarówno nowe utwory, jak i te z czasów T.Love Alternative. Wiosną kolejnego roku powstaje album koncertowy „I LoveYou”, na którym znajduje się bardzo znany utwór „I Love You”

Zmianę stylizacji przyniosła płyta „Al Capone” z 1996 roku, na której znalazł się singiel „Jak żądło”. Kontynuacją był album „Chłopaki nie płaczą”, który okazał się absolutnym hitem, królującym na listach przebojów.

W 2001 roku zespół zaprezentował płytę „Model 01”, którą promowało pięć singli, m.in. „Nie nie nie” oraz „Ajrisz”. W nagraniu albumu uczestniczyły takie gwiazdy jak Kazik, Kayah i Fisz.

W 2007 roku w Warszawie zaprezentowano oficjalną biografię zespołu pod tytułem „Potrzebuję Wczoraj” autorstwa Magdy Patryas. Książkę promowała trasa koncertowa, podczas której kapela zagrała łącznie 13 koncertów.

 

T.Love jest jednym z zespołów biorących udział w pisaniu historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ogłoszenie zawieszenia działalności wraz z końcem 2017 roku jest niewątpliwie zakończeniem pewnego rozdziału. Wiele albumów kapeli uzyskało status złotych płyt, a koncerty zespołu przyciągały całe rzesze wiernych fanów niezależnie od tego, czy odbywały się w Polsce, czy za granicą.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska