Zagraniczne piosenki świąteczne z lat 10.

 

Mijająca dekada obfitowała w świąteczne przeboje, które na pewno wpiszą się na lata w klimat Bożego Narodzenia. Ponieważ to dziesięciolecie dobiega końca, warto przypomnieć sobie największe zagraniczne bożonarodzeniowe hity.

Coldplay – Christmas Lights (2010)

Początek tej dekady muzycznie był bardzo ciekawy. I wtedy pod koniec roku wlatuje Coldplay i ich klimatyczne „Christmas Lights”. U mnie to pozycja obowiązkowa na świątecznej playliście rok w rok.

 

Zobacz także: Świąteczne klasyki muzyczne – bez tych piosenek nie odbędą się święta

 

Train – Shake Up Christmas (2010)

Drugi fantastyczny utwór z tego roku to hit Train, który swoją drogą miał premierę dzień przed „Christmas Lights”. Rytmiczny, wręcz taneczny, wprowadza w doskonały nastrój i cała świąteczna gorączka nie jest aż taka straszna.

 

Michael Bublé ‎– Christmas (2011)

Cała jazzowa płyta tego wybitnego wykonawcy jest niezwykle klimatyczna i wprowadza w cudowny nastrój przy pieczeniu pierników czy sprzątaniu. Szczególnie podoba mi się pierwszy utwór tracklisty – It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas.

 

Justin Bieber – Mistletoe (2011)

Pamiętacie jeszcze, że ten chłopak na początku lat 10. był niezwykle popularny? Jeśli już wykasowaliście go ze swojej pamięci, wchodzę JA i przypominam jego miłosną piosenkę świąteczną.

 

Kelly Clarkson – Underneath the Tree (2013)

Amerykańska piosenkarka wydała całą płytę w bożonarodzeniowym klimacie, ale to ta piosenka znalazła się w pierwszej dziesiątce „Billboard Holiday 100”. Śladem Mariah Carey, Clarkson śpiewa do ukochanego, że jest wszystkim, czego chce pod choinką.

 

Band Aid 30 – Do They Know It’s Christmas? (2014)

Rocznik z „czwórką” na końcu to (oczywiście) przebój od Band Aid. Na 30. rocznicę pierwszego wydania utworu kolejni światowi artyści spotkali się w studio i nagrali ten nieśmiertelny hit w nowej aranżacji.

 

Ariana Grande – Santa Tell Me (2014)

Młoda amerykańska piosenkarka nieźle namieszała na rynku muzycznym, dlatego naturalną koleją rzeczy było nagranie świątecznej piosenki. Ta jest akurat listem do świętego Mikołaja z prośbą o miłość, mądrość względem mężczyzn i udane święta.

 

Meghan Trainor – I’ll Be Home (2014)

W tym roku wokalistki chyba bardzo pragnęły miłości, bo Trainor też śpiewa, że te święta będą inne, przyjedzie do domu ze swoją miłością, a sam Mikołaj do niej dzwonił i pytał, czy na pewno jest gotowa. Cóż, miejmy nadzieję, że była. ;)

 

Sia – Underneath The Christmas Lights (2017)

Chociaż w tym roku ten utwór kojarzy się głównie z reklamą pewnej telefonii komórkowej, której wszędzie pełno, to jest naprawdę przyjemny dla ucha i wprowadza niesamowity klimat w domu.

 

Liam Payne – All I Want (For Christmas) (2019)

Niech Was nie zmyli tytuł, członek One Direction nagrał zupełnie inny utwór niż Mariah Carey. Dla mnie osobiście zbyt wolna, ale to dlatego, że za Paynem nigdy nie przepadałam. Ale Wam być może bardzo się spodoba!

 

Katy Perry – Cozy Little Christmas (2019)

Piosenka jest w pewnym sensie luksusem dla fanów Katy, ponieważ wydana została w ubiegłym roku na Amazon Music, a dopiero w tym roku na innych platformach muzycznych wraz z teledyskiem. Płynie z niej ważne przesłanie – nieważne są prezenty, tylko miłość i atmosfera świąteczna.

 

Taylor Swift – Christmas Tree Farm (2019)

Na zakończenie dekady 30-letnia już Taylor nagrała utwór o najpiękniejszych wspomnieniach jej dzieciństwa – o świętach na farmie choinek. Utwór jest przecudowny, „męczę go” od premiery i podejrzewam, że nie zniknie z mojej świątecznej listy przez najbliższe dobre kilka lat.

 

Zanim stworzyłam tę listę, spodziewałam się, że będzie więcej utworów świątecznych. Przed nami nowa dekada i miejmy nadzieję, że będzie obfitowała w całkiem nowe, fantastyczne przeboje bożonarodzeniowe!

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska