15 zagranicznych hitów z lat 60.

 

Dzieje lat sześćdziesiątych toczyły się w rytmie rock’n’rolla. Wówczas to właśnie ten nurt muzyczny królował na estradach całego świata. A wraz z nim szalały fanki takich artystów jak The Beatles czy Elvis Presley.

Przedstawiam Wam 15 pamiętnych kawałków z lat sześćdziesiątych. Kojarzycie na pewno większość, nawet jeśli nie z oryginału.

 

1. The Beatles – „Yesterday” (1965)

Numer jeden to oczywiście królowie światowej sceny muzycznej. Wszystkie ówczesne nastolatki wzdychały do tych czterech chłopaków z Liverpoolu. A gdy grali „Yesterday” – jak w piosence, wszystkie kłopoty odpływały daleko.

 

2. Elvis Presley – „It’s now or never” (1960)

Dwójeczka to wiecznie żywy król rock’n’rolla. Utwór „It’s now or never” w późniejszych czasach nagrywany był przez wielu artystów, a jednym z najbardziej znanych coverów jest ten wykonania Chrisa Isaaka.

 

3. Roy Orbison – „Pretty Woman” (1964)

„Oooooh, Pretty Woman…” – kto patrząc na ten wers piosenki nuci ją od razu w głowie? Jestem przekonana, że Ty też! Utwór Roya Orbisona został wykorzystany w 1990 roku w filmie o tym samym tytule.

 

4. Reighteous Brothers – „Unchained melody” (1965)

Kolejny utwór, który stał się hitem dzięki filmowi z roku 1990. Chodzi oczywiście o „Uwierz w ducha”.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy lat 60. Te zagraniczne produkcje warto znać

 

5. Frank i Nancy Sinatra – „Something Stupid” (1967)

W 1967 roku Frank Sinatra wystąpił wspólnie z córką Nancy w utworze Something Stupid. Do dziś utwór uznawany jest za jeden z najbardziej romantycznych na świecie.

 

6. Frank Sinatra – „Strangers in the night” (1966)

Parapapapa – ach ten Sinatra.

 

7. Dean Martin – „Everybody Loves Somebody” (1964)

Ten utwór przez reklamy kojarzy mi się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednak jest to kolejny miłosny utwór z lat sześćdziesiątych.

 

8. Tom Jones – „Delilah” (1968)

Do dziś jeden z najpopularniejszych utworów o nieszczęśliwej miłości.

 

Zobacz także: 15 polskich hitów z lat 60.

 

9. Ray Charles – „Hit the Road Jack” (1961)

Pomimo rosnącej popularności rock’n’rolla uznaniem wciąż cieszył się jazz i blues. Stąd na naszej liście ten przez wszystkich znany i uwielbiany utwór.

 

10. Louis Armstrong – „What A Wonderful World” (1967)

Jeden z najwspanialszych trębaczy i wokalistów jazzowych na świecie. Jego „What a wonderful world” znają wszyscy.

 

11. Lesley Gore – „You don’t own me” (1963)

Utwór „You don’t own me” ostatnio wykorzystany był m.in. w „Legionie samobójców”. Nie był to jednak jego pierwszy raz w kinematografii. Jednym z najpopularniejszych filmów, w których się znalazł był „Dirty Dancing”.

 

12. The Archies – „Sugar, sugar” (1969)

„Sugar, oh, honey, honey…” – kolejny utwór z cyklu tych, które od razu słyszymy w głowie. Zapada w pamięć niezwykle szybko, a dzięki pozytywnemu brzmieniu jest doskonałym ulepszaczem humoru.

 

Zobacz także: 20 zagranicznych hitów z lat 70.

 

13. The Ronettes – „Be My Baby” (1964)

Utwór The Ronettes znany jest przede wszystkim z najpopularniejszego filmu o latach sześćdziesiątych – „Dirty Dancing”. Już przy pierwszych dźwiękach „Be My Baby” nogi wyrywają się do tańca.

 

14. The Animals – „The House of the Rising Sun” (1964)

Jeden z najsłynniejszych utworów na świecie. Cudowna muzyka sprawiła, że wykorzystało ją wielu artystów w późniejszych czasach. Oryginał jest jednak tylko jeden i sprawia, że po całym ciele przechodzą ciarki podczas słuchania.

 

15. Ben E. King – „Stand by me” (1962)

Mój faworyt pośród wszystkich uwielbianych kawałków. To dopiero klasyk! Oczywiście doczekał się wielu przeróbek, jednak nikt nie dorówna oryginałowi.

 

Cała playlista muzycznych hitów lat 60. TUTAJ.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska