Roczniki ’90 wkraczają na parkiety, czyli największe hity lat 2000-2009

 

Szkolne dyskoteki, początek „Idola” i „Mam talent”, pierwsza ekranizacja „Harryego Pottera”, „Zmierzchu”… Ach, w pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia działo się, a roczniki ’90 na pewno uśmiechają się na wspomnienie pierwszych lat w szkole. Oto dwadzieścia największych zagranicznych hitów lat ’00.

Przypominamy również zagraniczne przeboje lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

 

Bon Jovi – Its My Life” (2000)

Nowe tysiąclecie zaczynamy z przytupem. Gwiazda lat 80-tych, zespół Bon Jovi, przypomina o sobie tym ponadczasowym utworem, który w późniejszych latach został wykorzystany do filmów promocyjnych „The Voice of Poland”.

 

Leonard Cohen – In My Secret Life” (2001)

W tym miejscu warto przypomnieć również zmarłego w zeszłym roku wirtuoza i jego piękny utwór o sekretnym życiu.

 

Shakira – Whenever, Wherever” (2001)

Pierwszy anglojęzyczny singiel Kanadyjki przyniósł jej sławę na całym świecie. W ówczesnych czasach stał się również najlepiej sprzedającym singlem w historii.

[Przeczytaj również o Shakirze i jej muzycznej ewolucji]

 

Enrique Iglesias – Hero” (2001)

Na owe lata przypada również jeden z największych hitów hiszpańskiego bożyszcza, którego przenikliwe spojrzenie na plakacie na pewno wisiało nad niejednym łóżkiem.

 

Evanescence – Bring Me To Life” (2003)

Ta piosenka nadal przypominana jest przez stacje radiowe i wykorzystywana w ścieżkach dźwiękowych filmów. W 2004 amerykański zespół zdobył za nią nagrodę Grammy.

 

Miley Cyrus – The Climb” (2009)

Gadżety Hannah Montany otaczały nas zewsząd, do dzisiaj pamiętam ten bum! Piosenka „The Climb” pochodzi z pełnometrażowej wersji historii młodej piosenkarki w blond peruce.

 

O Zone – Dragostea Din Tei” (2004)

Z tej piosenki można się śmiać, ale każdy przyzna, że w 2004 roku śpiewali ją wszyscy i nawet teraz zanucą „numa, numa jee”.

 

Las Ketchup – The Ketchup Song (Asereje)” (2002)

Gwiazdy jednego hitu, ale za to jakiego! Tę piosenkę na pewno też mnóstwo zna i właśnie przypomina sobie „bogaty” układ taneczny. Asere he, ha, ehe…!

 

Akon – Lonely” (2004)

Niekwestionowany hit podstawówkowych dyskotek. Ileż to miłości się nawiązało podczas „wolnych” przy tej piosence... Chociaż tekst wcale nie jest taki radosny, na pewno wspominamy tę piosenkę z sentymentem.

 

Rihanna feat. Jay-Z – Umbrella” (2007)

Na lata ’00 przypadają debiuty gwiazd, które królują na listach przebojów do dziś. Jedną z nich jest królowa R’n’B i jej słynna „Umbrella, ela, ela, e, e, e”.

[Przeczytaj również o Rihannie i jej muzycznej ewolucji]

 

 

James Blunt – Youre Beautiful” (2004)

Na punkcie tej piosenki oszalały miliony. Dotąd uważana jest za jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości, która została wykorzystana w ścieżce dźwiękowej m.in. polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”.

 

MIKA – Relax, Take It Easy” (2007)

Piosenka, która była tak często puszczana w radiu, że szybko wszyscy mięli jej dość. Ale trzeba przyznać, że słuchając jej, wraca się wspomnieniami do tamtych lat…

 

The Pussycat Dolls feat. Busta Rhymes – Dont Cha” (2005)

Która dziewczyna w tamtych czasach nie chciała mieć brzucha jak dziewczyny z PCD? Albo ubierać się jak one? Uwierzcie, że większość ówczesnych nastolatek podniosło by teraz ręce.

 

Tokio Hotel – Durch Den Monsun” (2005)

Nie mogłam pominąć tej piosenki w moim zestawieniu, bo to właśnie dzięki temu zespołowi miliony nastolatek zaczęło uczyć się niemieckiego, a „emo” szturmowało ulice.

 

Beyoncé – Halo” (2008)

Była wokalistka Destiny’s Child wkracza na solową ścieżkę kariery i podbija świat. Jej niezwykle klimatyczną piosenkę o „aurze” ukochanego na pewno też pamiętacie.

[Przeczytaj również o Beyoncé i jej muzycznej ewolucji]

 

Maroon 5 – This Love” (2002)

W tamtych latach debiutował także do dziś uwielbiany Adam Levigne wraz ze swoim zespołem, który podbijał kobiece serca na całym świecie. Do dziś to robi.

 

Crazy Frog – Axel F” (2005)

Niezwykle irytujący, ale jakże wpadający w ucho cover utworu z 1984 roku. Tę żabkę, której teledyski trzeba było cenzurować w telewizji ze względu na niekompletny strój, znali wszyscy i pewnie niejedni przyznają się, że mieli ten utwór ustawiony na dzwonek w telefonie (jeszcze za czasów polifonii!).

 

Katy Perry – I Kissed A Girl” (2008)

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu jednego z największych odkryć nowego tysiąclecia. Mowa oczywiście o Katy Perry i jej piosence, z którą dość kontrowersyjnie wspinała się na szczyty list przebojów.

 

Akcent – Kylie” (2006)

Nazwa grupy może mylić, ale nie chodzi tu o Zenka Martyniuka, lecz o rumuński zespół, który w tamtych czasach podbijał europejskie listy przebojów.

 

Taylor Swift – Love Story” (2008)

Z własnego sentymentu musiałam zamieścić tę piosenkę, bo właśnie w latach ’00 debiutowała skromna piosenkarka country, która po dziś dzień zdobywa nagrodę za nagrodą i pobija rekord za rekordem.

[Przeczytaj również o Taylor i jej muzycznej ewolucji]

Cała playlista zagranicznych hitów lat 2000-2009. TUTAJ.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska