Zagraniczne gwiazdy, które nie jedzą mięsa

 

Wegetarianizm i weganizm to coraz częściej droga do świadomego, zdrowego stylu życia. Obecnie możemy zauważyć rosnącą popularność diety roślinnej. A wszystko dzięki rosnącej świadomości, którą dzielą się ludzie sportu, kina czy muzyki.

Odejście od spożywania produktów mięsnych oraz tych pochodzenia zwierzęcego jest coraz częstszym wyborem. Do ludzi powoli dociera, że zagraża to nie tylko ich zdrowiu, ale również środowisku, w którym żyją. Słynni zagraniczni ludzie mediów pokazują, że wegetarianizm i weganizm jest drogą do sukcesu.


Paul McCartney
Chyba każdy kojarzy tego muzyka. Jeden z członków kultowego zespołu The Beatles jest wegetarianinem. Swoją drogę ze stylem życia rozpoczął wraz z ówczesną żoną, Lindą, w latach 70. Muzyk z dumą promuje roślinożerny styl życia i nie wstydzi się głośno o tym mówić.
Piosenkarz jest aktywnym obrońcą praw zwierząt, wielokrotnie podkreśla, że zwierzętom należy współczuć. To do niego należy kultowe zdanie, które wypowiedział: „Gdyby rzeźnie miały szklane ściany każdy byłby wegetarianinem”.

 

Miley Cyrus
Wszystkim znana głównie jako Hannah Montana, chrześnica Dolly Parton, jest weganką. Wszystkich zszokowała zerwaniem wizerunku niesfornej nastolatki, którą grała w popularnym serialu. Piosenkarka przyczyniła się też do popularyzacji diety bezglutenowej. Na weganizm przeszła po utracie swojego ukochanego psa, który został zaatakowany przez kojota. Miley Cyrus kocha zwierzęta, jest posiadaczką sporej gromadki psów i kotów oraz świnki. Założyła też fundację Happy Hippie Foundation, która pomaga bezdomnej młodzieży oraz środowisku LGBT.

 

Zobacz także: Znani polscy weganie i wegetarianie

 

Peter Dinklage
Znany wszystkim z roli Tyriona Lannistera, bohatera „Gry o Tron”, stał się ulubieńcem wszystkich widzów. Aktor cierpi na achondroplazję i z tego powodu musi walczyć ze stereotypowym prześmiewczym obrazem karła nie tylko w świecie filmu, ale i życiu codziennym. Jest wegetarianinem od 16 roku życia, a od niedawna praktykuje dietę wegańską i podkreśla, że każde zwierzę czy jest to pies, czy krowa, zasługuje na szacunek. Aktor związany jest z organizacją Cruelty Free International oraz aktywnie wspiera działania PETA. Podczas odebrania nagrody Emmy przyznał, że to czym żywi się w scenach popularnego serialu z pozoru jest mięsem – bo tak naprawdę wykonane jest z tofu.

 

Naomi Campbell
Światowej sławy modelka postanowiła zadbać o swoje zdrowie i przejść na dietę wegetariańską. Przyznaje, że nigdy nie myślała, że podejmie kroki w tym kierunku. Naomi Campbell ciągle eksperymentuje z przygotowywaniem posiłków i dokształca się na temat tej diety. Ostatnio modelka na swoim Instagramie opublikowała też poparcie dla projektu WWF oraz Discovery, ktòry dotyczy ochrony dziko żyjących tygrysów.

 

Anne Hathaway
Popularna amerykańska aktorka znana m.in. z filmów takich jak: „Diabeł ubiera się u Prady”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Alicja w krainie czarów”, „Praktykant” czy „Nędznicy (za którą dostała Oscara za rolę drugoplanową) jest wegetarianką. Aktorka przyznaje też, że ma słabość do słodyczy, których nie potrafi sobie odmówić. Znalazła cukiernię, która sprostała jej oczekiwaniom i serwuje wegańskie pyszne słodkie przekąski.  

 

Zobacz także: Dlaczego ludzie nie jedzą mięsa

 

Pamela Anderson
Kultowa postać znanego wszystkim serialu „Słoneczny patrol” od najmłodszych lat była wegetarianką, a obecnie jest weganką. Pamela Anderson aktywnie wspiera działalność PETY. Między innymi wzięła udział w kampanii zachęcającej do przejścia na wegetarianizm, gdzie na plakacie jej ciało zostało pooznaczane tak jak się robi to zwierzętom idącym na rzeź.

 

Ellen DeGeneres
Prowadząca własny talk-show „The Ellen DeGeneres Show” to też zwolenniczka weganizmu. Ellen przyznała, że do dokonania tego wyboru skłoniła ją książka J. Robbins „Dieta dla nowej Ameryki” oraz liczne filmy dokumentalne. Oprócz tego prowadząca twierdzi, że uświadomiła sobie, że to co do tej pory znajdowało się na jej talerzu, kiedyś żyło i okazywało uczucia. To pomogło utwierdzić ją w przekonaniu o słuszności swojej decyzji. Teraz w swoim programie namawia do tego również widownię. Komediantka jest miłośniczką zwierząt, posiada psy i koty. Ellen pokazuje szerszej publiczności też jak przygotować zdrowe posiłki (#Ellen's Healthy Living).

Arnold Schwarzenegger
Słynny aktor, kulturysta oraz gubernator stanu Kalifornia nakłania do ograniczania spożywania mięsa. Arnold Schwarzenegger oraz James Cameron (również weganin) wzięli udział w głośnej kampanii, której hasłem przewodnim jest: „Mniej mięsa, mniej gorąca, więcej życia”. Ma to na celu skłonić ludzi do zmiany nawyków żywieniowych. Sam Arnold Schwarzenegger, nawiązując do kulturystyki, podkreśla, że białko uzyskać można w inny sposób – niekoniecznie spożywając mięso. Co więcej, aktor głośno mówi o tym, jak tragiczne w skutkach dla klimatu Ziemi jest spożywanie mięsa i sama jego produkcja.

 

Natalie Portman
Piękna, utalentowana i niezwykle mądra amerykańsko-izraelska aktorka również nie je mięsa. Natalie Portman, kultowa postać znanego nam wszystkim filmu „Leon Zawodowiec”, przeszła na wegetarianizm w wieku 8 lat. Natalie Portman kocha zwierzęta, zabiera głos w słusznych sprawach i podtrzymuje, że każde życie jest równe.

 

Mike Tyson
Słynny bokser otwarcie przyznał, że dzięki diecie roślinnej zrzucił 45 kg. Sportowiec twierdzi też, że była to dla niego bardzo dobra decyzja. Dzięki temu ma teraz więcej energii, cieszy się dobrym zdrowiem i pozytywnym nastawieniem do życia. Pięściarz w rozmowie z Oprah Winfrey przyznał, że „hulańczy” tryb życia ma już za sobą, teraz jest zupełnie innym człowiekiem. 

 

Jared Leto
Wokalista zespołu „30 Second to Mars” oraz znany aktor jest weganinem. Przed długi okres był wegetarianinem, od niedawna zmienił nawyki żywieniowe i jest prawdziwym roślinożercą. Muzyk i aktor znany jest ze swoich licznych transformacji filmowych. Widzieliśmy to m.in. w takich filmach jak: „Requiem dla snu”, „Legion samobójców”, „Witaj w klubie” czy „Rozdział 27”. Aktor przyznaje, że swoje zdrowie i młodzieńczy wygląd zawdzięcza właśnie diecie roślinnej.

 

James Cromwell
Amerykański aktor filmowy i teatralny jest zagorzałym weganinem. Znany farmer z filmu „Babe – świnka z klasą” podjął tę decyzję po zakończeniu zdjęć do tej produkcji. Aktor aktywnie wspiera też organizacje takie jak Humane Society of United States i PETA. Według niego istotą weganizmu jest nagłaśnianie tego, w jaki sposób cierpią zwierzęta. Aktor sprzeciwia się również mówieniu o wyższości gatunku ludzkiego nad zwierzętami.  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska