Wywoływanie zdjęć online. Porównujemy oferty

11/04/2018

 

 

Wywoływanie zdjęć w salonach fotograficznych jest dość kosztowne, dlatego w internecie pojawia się wiele stron i firm, które oferują takie usługi w dużo bardziej przystępnych cenach. Sprawdziliśmy, które oferty są najbardziej atrakcyjne i gdzie warto wywoływać zdjęcia online.

Zdjęcia to wspomnienia i przepiękne pamiątki. Chociaż obecnie swoje fotografie przechowujemy na dyskach zewnętrznych, komputerach czy telefonach, to wiele osób woli powrócić do „tradycji” i zakłada albumy. Jednak by to zrobić, trzeba dokonać dokładnej selekcji, wybrać najładniejsze fotografie i w końcu podjąć decyzję, gdzie wywołać zdjęcia. Ofert jest dużo. Ważne, by umieć wybrać najlepszą.

 

Wywoływanie zdjęć w Fotojoker

Gdy mowa o wywoływaniu zdjęć, nie można zapomnieć o firmie Fotojoker. Marka ta daje swoim użytkownikom wiele możliwości drukowania fotografii w formie papierowej. Obok stacjonarnych salonów Fotojoker użytkownicy mogą wywoływać swoje obrazy online przez specjalną platformę internetową, poprzez mobilną aplikację dostępną na smartfony, czy poprzez specjalne oprogramowanie na komputer. Wyjątkowa dostępność usługi sprawia, że Fotojoker jest najpopularniejszym fotolabem wśród społeczeństwa w Polsce. Dodatkowa zaleta współpracy użytkownika z firmą polega na tym, że w przypadku niezadowalającego wyglądu wydrukowanych zdjęć swoje zamówienie można zwrócić do salonu w ciągu 30 dni. Co więcej, zwrot możliwy jest także bez podania przyczyny, stąd Fotojoker gruntuje swoją pozycję wśród firm wywołujących zdjęcia.Nabywca wybiera wśród wielu dostępnych formatów zdjęć, a także rodzajów papieru. W punktach stacjonarnych firmy Fotojoker znaleźć można samoobsługowe maszyny do drukowania fotografii, stąd usługa wykonana może być bezpośrednio przez klienta. Ceny zdjęć rozpoczynają się już od 0,35zł groszy za sztukę.


Euro Foto

 Fotografia: pexels.com


Bardzo dobrą ofertę cenową ma firma Euro Foto. Jak wszędzie cena za odbitkę zależy od ilości wywoływanych zdjęć. Kolejną zaletą jest fakt, że mają swoją aplikację na smartphone, dzięki temu możemy wywoływać zdjęcia prosto z telefonu, bez konieczności wcześniejszego zapisania na komputerze. To bardzo wygodne, ponieważ obecnie i tak większość zdjęć przechowujemy właśnie w telefonach. Czas realizacji zamówienia przy pomocy tej strony wynosi kilka dni. Są dwa sposoby dostawy zdjęć w Euro Foto, które wybieramy sami. Możemy poprosić, o dostarczenie zdjęć przez kuriera, za co płacimy dodatkowo 13 zł, lub odebrać je w paczkomacie – za tą formę odbioru płacimy 11 złotych. Euro Foto zajmuje się tylko wywoływaniem zdjęć i robieniem odbitek. Jeśli chcemy zamówić fotoksiążkę, panoramę itd., musimy skorzystać z innej firmy.

 

Zobacz także: Zdjęcia – powrót do wspomnień


Fotocentrum

 Fotografia: pexels.com

 

Ta firma, zdecydowanie wygrywa z innymi pod kątem czasu realizacji zamówienia. Na zdjęcia czekamy 24 godziny (chociaż ten czas może się wydłużyć, w zależności od tego ile wywołujemy zdjęć i gdzie mieszkamy). Dodatkowo mamy kilka możliwości dostawy w różnych cenach. Wywoływane fotografie pod względem jakościowym są przystępne i stosunkowo tanie. Oprócz wywoływania zdjęć Fotocentrum oferuje także wykonywanie powiększeń i dodatkowych dobitek. Możemy tu również zamówić różnego rodzaju fotogadżety, takie jak foto nadruki, kalendarze czy puzzle.

 

Zobacz także: Przyjaźń ze zdjęć – czyli jak Instagram łączy ludzi?

Fotolab

 Fotografia: pexels.com


Jeśli najbardziej zależy nam na jakości zdjęć, powinniśmy korzystać ze strony fotolab. Nigdzie indziej nie otrzymamy tak dobrze wykonanych odbitek. Jakość zdjęć wykonywanych przy pomocy Fotolab naprawdę zachwyca. Niestety, pod względem ceny mają najdroższą ofertę, ale naprawdę warto. Podczas wywoływania zdjęć na stronie Fotolab możemy sami kadrować fotografie. Jako jedyni oferują także dodawanie różnych efektów, by zdjęcia były jeszcze ładniejsze. Możemy tu również wybrać piękne i specjalnie zaprojektowane pudełka do przechowywania zdjęć, jak również stworzyć spersonalizowaną fotoksiażkę.

 

Zobacz także: Zrób sobie selfie

Empik[foto]

 Fotografia: pexels.com


To najpopularniejsza strona, przy pomocy której możemy wywołać zdjęcia. W swoje ofercie mają bardzo dużo różnych rozmiarów fotografii i różnych papierów. Dodatkową zaletą Empik[foto] jest fakt, że sami kadrujemy zdjęcia. Nie ma więc obawy, że zostaną one przycięte w niewłaściwych miejscach. Im więcej zdjęć wywołujemy, tym mniejsza cena jest naliczana za jedną odbitkę. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Możemy wybrać opcję z dostawą do domu, za niewielką opłatą lub bezpłatnie odebrać w wybranym przez siebie salonie Empik. Podobnie jak inne firmy, tak i Empik oferuje wykonanie fotoksiążek, kubków, kalendarzy, poduszek itd. Jedyną wadą Empik[foto] jest czas realizacji zamówienia. W zasadzie nie ma na to reguły, czasami czekamy 2 dni, a czasami nawet 5 lub więcej. Jednak, gdy zamiast czasu cenimy sobie jakość i cenę, to Empik[foto] jest najlepszą opcją.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska