Wernisaż wystawy „Wszystko może być wszystkim” Tomasza Tomaszewskiego w Zamościu [GALERIA]

18/06/2018

 

Motywacja, która posłużyła do wykonania prezentowanych poniżej zdjęć, dalece różni się od tej, jakiej zwykle używam w swojej pracy. Najczęściej myślę bowiem o tym, aby fotografia czemuś służyła, aby opowiadała historię, próbowała tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi.

Tym razem starałem się wykorzystać jedynie zdziwienie, czysty zachwyt nad światem, czasami  radość i rozbawienie, zażenowanie, ale też i niepokój, wszystko, tylko nie chęć opowiedzenia historii.

 

Okazało się to dla mnie  niespodziewanie trudnym wyzwaniem, którego powody upatruję w nabytych przyzwyczajeniach. Spróbowałem się z tym zmierzyć, fotografując w 2016 i 2017 roku podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów fotograficznych w Polsce, oraz kilku za granicą.

 

Czuję, że jeszcze nie mogę osiągnąć tego, co bym chciał, ale też i nie przestaję chcieć tego, czego nie mogę. Prezentuję więc tutaj skromną próbę, jakiś początek… i kontynuuję.

 

Tomasz Tomaszewski

 

Wszystkie zdjęcia z serii Wszystko może być wszystkim są dostępne na stronie artysty. Istnieje również możliwość zamówienia albumu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska