Pozytywny wpływ alkoholu na zdrowie

 

Często mówi się o szkodliwych skutkach spożywania alkoholu. Zapominamy jednak, że procentowe napoje, spożywane w rozsądnych ilościach, mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że za pomocą trunków można wyleczyć się z wielu przykrych dolegliwości.

Zbawienny orzech

Przy dolegliwościach żołądkowych, takich jak niestrawność, zatrucie czy objawy nietolerancji pokarmowej, skutecznym lekarstwem jest tzw. orzechówka. Kieliszek nalewki na bazie orzecha włoskiego usprawnia procesy zachodzące w naszym układzie pokarmowym i pomaga pozbyć się uciążliwego uczucia ucisku w żołądku.

 

Dla zdrowszego serca

Wprawdzie w naszej kulturze nie ma zwyczaju picia wina do obiadu, ale warto pójść w ślady Francuzów czy Włochów, by cieszyć się trwalszym zdrowiem. Lampka czerwonego trunku nie tylko wspomaga trawienie, ale również wywiera korzystny wpływ na układ krwionośny i serce.

 

Nieoceniona malina

Malina jest nieodłącznym symbolem walki z przeziębieniem. Oprócz soku dodawanego do herbaty, warto korzystać również z nalewki zrobionej na bazie tego owocu. Nie dość, że za sprawą kwasów organicznych usprawnia usuwanie toksyn z organizmu, to jeszcze ma działanie przeciwgorączkowe.   

 

Na pomoc nerkom

Piwo pite w nadmiarze prowadzi do otyłości i obciąża wątrobę. Zachowanie umiaru w spożyciu tego złotego trunku może być jednak zbawienne dla nerek. Piwo ma silne działanie moczopędne, a co za tym idzie, prowadzi do oczyszczania tego narządu ze szkodliwych substancji, które mogą wywołać powstanie kamieni nerkowych.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska