Mądrej głowy włos się nie trzyma?

 

Blondynka chce mieć ciemne włosy, brunetka – jasne. Dziewczyna z prostymi włosami dałaby wszystko za chociaż lekki skręt i odwrotnie – ta z kręconymi chętnie by się z nią zamieniła. Znajome? W książce „Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały” te i inne problemy oraz jak im zaradzić.

Jak często jesteśmy niezadowolone ze swoich włosów? Jak często ogoliłybyśmy się na łyso, żeby mieć święty spokój? Wolimy narzekać na swoje włosy, niż wziąć się za siebie i zrobić z nimi porządek. Marta Klowan napisała książkę dla tych dziewczyn, które chciałyby mieć w końcu piękne włosy, z których byłyby zadowolone. Ekspert w dziedzinie pielęgnacji włosów, wieloletnia fryzjerka i blogerka radzi, co zrobić, żeby włosy były pełne blasku i nie doprowadzały do rozpaczy.

 

Książka podzielona jest na piętnaście rozdziałów. W każdym znajdziemy mnóstwo praktycznych porad, poznamy rodzaj swoich włosów, wybierzemy najlepszą dla nich pielęgnację oraz dobierzemy odpowiednie kosmetyki. Jest dużo tabelek, dzięki którym łatwiej określić rodzaj włosa, oraz zdjęć, które obrazują, o czym pisze autorka. Można się nauczyć podcinać samemu włosy, zobaczyć metamorfozy klientek Klowan i na własne oczy przekonać się, jakie efekty przynoszą jej porady.

 

Bardzo lubię poradniki, ale ten chyba czytało mi się najciężej. Może spowodował to natłok informacji. Nie odniosłam wrażenia, żeby książka była uporządkowana. Trzeba się naprawdę na niej skupić, robić notatki, zaznaczać sobie, a najlepiej przeczytać dwa razy. Niestety, trochę się zawiodłam, nie mniej jednak warto ją przeczytać, bo po wnikliwej analizie ma bardzo dużo przydatnych treści i każdy wyniesie coś dla siebie. Autorka jest specjalistką, wie o czym mówi i można jej zaufać, stąd po wprowadzeniu jej rad włosy na pewno staną się piękniejsze.

 

Dziękujemy Wydawnictwu Pascal za egzemplarz recenzencki. :)

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska