Czekolada dobra na wszystko

 

Jutro Dzień czekolady. Wszyscy ją kochają. Dbając o linię na pewno trzeba uważać na spożywaną ilość czekolady, ale nie warto z niej rezygnować – ma wiele właściwości, które są dobre dla naszego organizmu.

Magnez

Przede wszystkim w gorzkiej czekoladzie. Warto ją jeść zwłaszcza wtedy, gdy jest się aktywnym – dzięki temu nie będą Cię łapały skurcze. Magnez jest też dobry dla naszego serca.

 

Skóra

W niejednym SPA dostępne są kąpiele w czekoladzie. Dawniej uważano nawet, że płynna czekolada jest napojem bogów. Przeciwutleniacze w niej zawarte zmiękczają skórę, a flawonoidy, które znajdziemy w gorzkiej czekoladzie chronią przed promieniami UV – dzięki temu nasza skóra będzie zdrowa.

 

 

Flawonoidy

Odpowiadają nie tylko za ochronę przed promieniowaniem ale pomagają też w walce z wolnymi rodnikami. Dzięki temu organizm starzeje się wolniej i wzrasta też nasza odporność. Inne składniki czekolady odpowiadają również za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a także hamują rozwój niektórych nowotworów.'

 

 

Kofeina

Nie wszyscy wiedzą, ale w czekoladzie znajduje się również kofeina. Nie są to tak duże ilości, jak w kawie czy chociażby Coca-Coli, ale wystarczą na tyle, żeby pobudzić nasz mózg do działania, na przykład podczas prowadzenia pojazdów, czy w czasie przygotowywania do egzaminów.

 

 

Nastrój

Nie można zapomnieć o głównym dobrodziejstwie czekolady – poprawia humor. Podnosi ilość seratoniny w organizmie, która odpowiada za poprawę samopoczucia. Nie bez powodu mówi się, że czekolada posiada kalorie szczęścia.

 

Z czekoladą trzeba jednak uważać, podobnie jak z innymi produktami. Ma wysoką zawartość tłuszczu, przez co bardzo łatwo jest przytyć. Podnosi również mocno poziom insuliny we krwi, co może być niebezpieczne dla diabetyków, a w większych ilościach również dla ludzi zdrowych. Jedna kostka, a nawet tabliczka od czasu do czasu jednak nie zaszkodzą.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska