Wizja samotnego macierzyństwa, rozstanie w trakcie ciąży

21/01/2020

 

O tym, że ciąża to prawdziwy test dla związku, przekonała się każda para przyszłych rodziców. Nie wszystkie z nich przechodzą tę próbę czasu pozytywnie. Jak poradzić sobie z rozstaniem w ciąży? Jak pogodzić się z wizją samotnego macierzyństwa?

Rozpad związku, w trakcie ciąży - dramat, o którym ciężko rozmawiać

 

Plany były inne, oczami wyobraźni widzieliśmy przed sobą swoją szczęśliwą i pełną rodzinę. Los chciał jednak inaczej i zamiast cieszyć się z powiększającej się rodziny, obecnie zastanawiasz się, czy dasz radę samotnie wychować dziecko. Rozstania zawsze są trudne, pełne bólu i cierpienia. Szczególnie gdy z tą relacją wiązało się wielkie nadzieje i nie było sygnałów nadchodzącego rozpadu związku. Rozstanie w trakcie ciąży to jedno z najgorszych rzeczy, jakie może przydarzyć się przyszłej matce. Kobieta zostaje sama, z wieloma myślami i jeszcze większymi obawami. Martwi się nie tylko o swoją przyszłość, ale również przyszłość jej dziecka.

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Gorycz rozstania, jak ją przetrwać?

 

Wsparcie - teraz potrzebujesz go bardziej niż kiedykolwiek

 

W każdej dramatycznej i smutnej chwili naszego życia potrzebujemy wsparcia drugiej osoby. Przyjaciele i rodzina to jedne z ważniejszych osób w twoim życiu. Nie bój się prosić o pomoc, nie bój się mówić o swoich uczuciach. Jasno określaj swoje lęki i obawy. Najgorsze co możesz zrobić w takiej sytuacji to dusić ją w sobie. Pamiętaj, że rozpad związku to nie koniec świata. Masz dla kogo żyć i dla kogo być silną. Nie myśl, że jesteś sama. Z pewnością masz wokół siebie mnóstwo ludzi, którzy cię kochają i będą przy tobie na zawsze.

Fotografia: pexels.com

 

Samotne macierzyństwo - nie jest tak trudne, jak może ci się wydawać

 

Wszystkie przyszłe mamy boją się, że zostaną samotnymi matkami. Wokół tego modelu rodzicielstwa narosło wiele mitów, które kojarzą się wyłącznie z bólem i cierpieniem. Rzeczywistość często bywa zupełnie inna. Oczywiście początki zawsze są trudne jak wszędzie. Tak samo jest z samotnym macierzyństwem. Najważniejsze to wszystko dokładnie zaplanować, stworzyć „plany awaryjne” na wypadek różnych sytuacji losowych i mieć do pomocy bliską i zaufaną osobę, na którą zawsze można liczyć. Samotne matki to najlepiej zorganizowane osoby w społeczeństwie. Nie bez powodu. Muszą dokładnie i bardzo precyzyjnie planować wszystko! Zaczynając od planu dnia, kończąc na wszelkich wydatkach w danym miesiącu. Z pomocą rodziny i przyjaciół jesteśmy w stanie przetrwać naprawdę dużo, a dla szczęścia i uśmiechu dziecka każda matka zrobi wszystko, co w jej mocy.

 

Zobacz także:Ciąża a problemy w związku. Jak sobie poradzić?

 

Mężczyzna, który porzuca kobietę w ciąży - piętno, z którym musi żyć

 

Przyszłym ojcom w tej sytuacji również nie jest łatwo. W znacznej większości przypadków to oni ostatecznie decydują o rozpadzie związku. Przeważnie, to ojciec decyduje się porzucić przyszłą matkę swojego dziecka. Mało, która kobieta w trakcie ciąży zdecyduje się na taki krok. Niemniej jednak i takie sytuacje w historii się zdarzały. Rozstanie w ciąży to trudna sytuacja dla obu stron. Mężczyzna, który porzuca swoją rodzinę już zawsze będzie musiał żyć z piętnem tej decyzji. Chociaż, pewnie też nie było łatwo mu ją podjąć. Zawsze już będzie oceniany zarówno przez rodzinę, znajomych, jak i sąsiadów. Jednak musimy pamiętać, że za rozpad związku odpowiadają obie osoby. Nigdy nie jesteśmy w stanie określić, co dokładnie działo się w związku tych osób, kto jest odpowiedzialny za rozstanie. Jednak to jej wszyscy będę współczuć i pocieszać, a jego krytykować. Czy powinniśmy mu współczuć? Pewnie nie, ale czy powinniśmy go oceniać? Również nie.

 

Pierwsze chwile po rozstaniu - one są najtrudniejsze

 

Jeśli twój związek dopiero się rozpadł, na pewno jest ci bardzo ciężko. Nie umiesz, a nawet nie chcesz myśleć pozytywnie. Świat ma tylko czarne barwy, najlepsze filmy to dramaty a w radiu tylko melancholijne melodie. Gdy minie trochę czasu, z pewnością będzie ci łatwiej. Najlepiej skup się na sobie, rób rzeczy, które zawsze lubiłaś robić. Wyjedź gdzieś! Nabierz dystansu! A przede wszystkim nie duś czuć w sobie! Gdy tego potrzebujesz, wypłacz się, wykrzycz światu, że jest ci źle. Czy pomoże? Tego nie wiem, ale chyba nie zaszkodzi spróbować.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska