„Weź się ogarnij” – Pani Bukowa [RECENZJA]

 

Jak najlepiej wykorzystać czas „nicnierobienia”? Pewnie powiesz, że na „nicnierobieniu”, ale nie, nie tym razem. Tym razem polecam Ci na ten czas zajrzeć do książki „Weź się ogarnij”. Dlaczego? Przekonajmy się.

Pani Bukowa – zabawna postać rysunkowa, która podbiła serca fejsbookowiczów. Jej patenty na życie, żeby „robić, ale się nie narobić” znalazły wielu zwolenników, a autor/autorka postanowił wykorzystać 5 minut Pani Bukowej i wydać książkę. Dokładniej nie jedną, a już trzy! Pierwsze dwie („Wielki Ogarniacz Życia czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego” i „Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać”) zdobyły ogromną ilość czytelników i wielu miłośników. Czas na książkę z ćwiczeniami, która już lepiej nie mogłaby zabić naszego (nie)wolnego czasu.

 

111 ćwiczeń (w tym krzyżówek, łamigłówek czy wykreślanek), które zabiją nudę, a Twoje nicnierobienie zyska rangę wartościowo spędzonego czasu. Uwierz! Być może stwierdzisz, że na co dzień zbyt wiele od siebie wymagasz i czas zwolnić? Ja tak stwierdziłam. Chociaż książka ma humorystyczny wydźwięk, to jednak skłania trochę do refleksji. Bo ileż czasu można robić rzeczy „mega ważne”, zapominając w tym wszystkim o sobie i swoich potrzebach? Jak choćby lampka wina albo popołudnie spędzone, leżąc brzuchem do góry na kanapie?

 

Z natury nie lubię mazać po książkach i nie przyglądałam się nigdy wcześniej tego typu książkom, jednak ta naprawdę mnie urzekła i zmusiła do wzięcia ołówka (dla wygłuszenia wyrzutów sumienia) i nabazgrania trochę tam, gdzie trzeba. Uwolnij swoje dobre i złe emocje, zapomnij o zasadach i baw się świetnie! Dobra zabawa gwarantowana!

 

Dziękujemy Wydawnictwu Znak za egzemplarz recenzencki.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska