LGBT w serialach. Te produkcje nie boją się poruszać tematów homoseksualnych

21/07/2018

 

Wątki homoseksualne pojawiają się w serialach coraz częściej. Producenci nie boją się poruszać tematów tabu, dzięki czemu serial staje się kontrowersyjny, a co za tym idzie – bardziej dochodowy.

Queer as Folk

 Fotografia:YouTube/SHOWTIME


To już kultowy serial od stacji Showtime. Akcja skupia się na grupie homoseksualnych przyjaciół. W serialu przedstawione jest ich codzienne życie, wszelkie rozterki, dramaty oraz burzliwe romanse. „Queer as Folk” na pewno nie stawia na delikatność czy łagodne przedstawienie tematów homoseksualnych. Nie brakuje mocnych scen, kontrowersyjnych zachowań czy szokujących wypowiedzi bohaterów. Producenci podeszli do tematu bardzo otwarcie, nie owijają w bawełnę, a chwilami celowo przesadzają. Na największych skandalach zarabia się największe pieniądze. Im więcej ludzi będzie to szokować i skłaniać do komentowania, tym serial więcej zarobi.

 

Słowo na L

 Fotografia:YouTube/The L Word


Słowo na L to jeden z ważniejszych seriali dla społeczności LGBT. Ta produkcja jest skierowana głównie do pań. Serial opowiada historię homoseksualnych kobiet, które dzielą się ze sobą swoimi problemami i doświadczeniami w związkach. Główne bohaterki mają niezwykle ciekawe osobowości. W tym serialu znajdziecie bardzo dużo charyzmatycznych postaci. Postawiono tu na swobodę i śmiałość w prezentowaniu mocnych tematów. Serial oprócz tego, że próbuje szokować, to również stawia na łamanie społecznych absurdów.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane seriale 2018 roku. Na te produkcje warto czekać!

 

Orange Is the New Black

 Fotografia:YouTube/Netflix


„Orange Is the New Black” to opowieść o amerykańskim więzieniu dla kobiet. W tym zakładzie karnym znajdziemy prawdziwą mieszankę rasową, etniczną i kulturową. Bohaterki są zupełnie inne. Można odnieść wrażenie, że pochodzą z innych światów, lecz teraz są zmuszone żyć razem. Wątki homoseksualne w tej produkcji nie napędzają fabuły, nie są jej bardzo ważnym elementem, ale z pewnością wzbogacają serial i czynią go ciekawszym. W „Orange Is the New Black” społeczność LGBT pokazana jest nieco z innej perspektywy.

 

The Fosters

 Fotografia:YouTube/Mr2011Tv


To bardzo spokojny, łagodny i przyjazny serial familijny. W The Fosters” nie chodzi o szokowanie widza. Twórcy bardzo delikatnie i subtelnie poruszają tematy tabu. Akcja skupia się na parze lesbijek. Kobiety już od bardzo dawna tworzą szczęśliwy i trwały związek. Teraz stoją przed trudnym zadaniem – mają zostać rodziną zastępczą dla kilkorga niesfornych nastolatków. Zarówno dla kobiet jak i dzieci to nowa i nietypowa sytuacja. Jednak udaje im się stworzyć prawdziwy i kochający dom.

 

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć
 

Gra o Tron

 Fotografia:YouTube/GameofThrones


Ten serial do tematów seksualnych podchodzi bardzo swobodnie. To właśnie tu znajdziecie chyba najwięcej scen gwałtów, orgii, a nawet stosunków seksualnych między rodzeństwem czy dzieckiem a rodzicem. Nie brakuje również scen łóżkowych z udziałem osób homoseksualnych. W „Grze o Tron” erotyka nie stanowi żadnego tematu tabu. Mocne erotyczne sceny są na porządku dziennym i z biegiem kolejnych sezonów zaczynają szokować coraz mniej. Z czasem przyzwyczajamy się do nich.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska