Polskie modelki na okładkach Vogue'a

Vogue to prestiż, poziom, sława i uznanie. Pojawienie się na okładce tego magazynu to marzenie każdej modelki. Polki również znalazły się w tym zaszczytnym gronie.

14 lutego 2018 roku Polska dołączyła do 22 krajów, w których wydawany jest Vogue. Redaktorem naczelnym jest Filip Niedenthal, a jego zastępcą Joanna Lorynowicz. Polski Vogue wyróżnił się okładką, wzbudził kontrowersje i dyskusje na szeroką skalę. Zdania są podzielone, nie zmienia to jednak faktu, że była to historyczna i przełomowa chwila.


Polskie modelki to prawdziwy powód do dumy. Niektóre z nich mają na koncie nie tylko okładkowe sukcesy. Chodzą w pokazach cieszących się uznaniem projektantów, współpracują z domami mody i są twarzami renomowanych firm. Z tej okazji warto przypomnieć sobie polskie światowej sławy modelki, które gościły na okładkach Vogue z całego świata.

 

 

Anna Jagodzińska
Jako pierwsza polska modelka pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue'a. Wybrała ją Anne Wintour. Ania na majowej okładce tego numeru w 2009 roku towarzyszyła Natalii Vodianowej i Liya Kebede. Co więcej, znalazła się na okładce Vogue'a Meksyk, Turcja, Włochy i Chiny.

 

1/7

Małgorzata Bela
Modelka i aktorka, która zagrała Marię w filmie „Janosik. Prawdziwa historia” wraz z Anją Rubik pojawiła się na okładce premierowego Vogue'a Polska. Oprócz tego była też w Vogue Hiszpania i Vogue Turcja.

1/4

 

Anja Rubik
Anja Rubik swoją karierę rozpoczęła w wieku 15 lat. Pierwszy raz pojawiła się na wybiegu w Mediolanie i wtedy świat przekonał się, jak cenna jest w modelingu. Ulubienica światowej sławy projektantów jest na szczycie rankingu najlepszych modelek. Znalazła się na okładkach wielu szanowanych pism w tym Vogue'a Korea, Francja, Hiszpania, Rosja oraz obok Małgorzaty Beli – na pierwszej okładce Vogue'a Polska.

Magdalena Frąckowiak
To kolejna światowej sławy polska modelka. W 2007 roku została twarzą Ralpha Laurena, a w latach 2012-2015 uczestniczyła w pokazach Victoria’s Secret. Pojawiła się również na okładce Vogue'a Meksyk, Niemcy i Rosja.

 

1/3

Katarzyna Struss
W wiosennym sezonie roku 2009 była modelką z największą liczbą pokazów. W 2008 roku udzieliła wywiadu brytyjskiemu Vogue'owi. Na okładkach natomiast znalazła się w Vogue Korea, Hiszpania, Grecja i Portugalia.

 

1/8

Joanna Pacuła
Modelka i aktorka zapisała się w historii jako pierwsza Polka na okładce tego prestiżowego magazynu. Pacuła, obok Poli Negri, jest prawdziwą gwiazdorską legendą kina Hollywood.

 

1/3

 

Zuzanna Bijoch
Pojawiła się na okładce Vogue Meksyk w lipcu 2011 roku. Oprócz tego opowiedziała o pracy modelki w książce „Modelka”.

 

Patrycja Woźniak
W 2014 roku wygrała casting organizowany przez agencję z Bangkoku. Był on nietypowy, ponieważ odbywał się przez Skype'a. Modelka wygrała go i znalazła się na okładce Vogue'a w Tajlandii.

Natalia Uljasz
Polka, której rodzinne miasto to Bytom, pojawiła się na okładce Vogue Portugalia w 2013 roku.

Maria Loks
W wywiadzie dla Elle mówi, że modelką została, bo brakowało jej pieniędzy na komputer, który był jej niezbędny do pracy w sądzie rejonowym. Obecnie jest muzą fotografów i projektantów na całym świecie. Znalazła się na okładce Vogue'a Ukraina.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska