Wesele w upale. 5 sposobów jak sobie z nim poradzić

 

Wakacje są najczęściej wybieraną porą na wesele. Wówczas jest największe prawdopodobieństwo na udaną pogodę. Młodzi marzą, aby w dniu ich ślubu świeciło słońce, a temperatura była idealna. No właśnie, idealna - ani za niska, ani za wysoka. Tegoroczne lato zaskoczyło wszystkich afrykańskimi upałami. Jak sobie z nimi poradzić  podczas wesela? 

Lato jest cudowne, pełne kolorów, słońca i energii. Ma jednak jeden mankament - bywa po prostu za gorące. W takich sytuacjach najprzyjemniej jest leżeć pod parasolem z drinkiem z palemką. Nie mogą sobie na to niestety pozwolić państwo młodzi, którzy swój dzień planowali od dłuższego czasu i przypadł on akurat w największe upały. Pogody nie zmienią, ale mogą w inny sposób poradzić sobie gorącem. 

 

Zobacz także: Jak radzić sobie z upałem

 

1. Zadbajcie o klimatyzację!

To dość oczywisty punkt, aczkolwiek wśród wielu innych ślubnych przygotowań, często się o tym zapomina. Warto upewnić się, czy w lokalu na pewno jest klimatyzacja i sprawdzić jej działanie. Jeśli coś jest nie tak, należy dokonać wszelkich starań, aby było cokolwiek, co w jakimś stopniu ostudzi tę gorącą atmosferę (np. wiatraki). Kiedy będzie za gorąco, goście będą wychodzić na zewnątrz, będą mało tańczyć i kiepsko się bawić. Dlatego to naprawdę ważny punkt! 

 

2. Lody

Nic tak, jak pyszne lody, nie pomaga w pokonaniu upału. Zadbajcie, aby w letnim menu weselnym nie zabrakło tego pysznego deseru. Dzieci będą miały radochę, a dorośli będą się rozkoszować smakiem. Lód także dodaje się do napojów. Zadbajcie, aby było go jak najwięcej i aby był dostępny dla wszystkich gości. Schłodzony alkohol także  smakuje lepiej. :) 

 

Zobacz także:  3 książki o planowaniu ślubu

 

3. Prezenty dla gości

Jeśli nie przygotowaliście prezentów dla gości, mamy dla Was propozycję. Papierowe, personalizowane wachlarze!  Każdy w dzieciństwie robił wachlarz z papieru. Jeśli macie jeszcze trochę czasu, możecie pomyśleć nad ładnym papierem i wydrukiem na nim waszych inicjałów lub imion. Następnie poskładaniem w ładny sposób wachlarzy i na dole udekorowaniem kokardką. Taki wachlarz może stać się wybawieniem dla Was i Waszych gości, którzy na pewno docenią ciekawy pomysł. Dobrą opcją jest zamówienie takich gadżetów, ale to dodatkowe koszty i nie każdy może sobie na takie pozwolić. 

 

 

 

4. Ubrania na przebranie

Młoda pod sukienką (w przypadku sukni o kroju księżniczki, rybki, literki A i innych modeli) ma kilka, a czasem nawet kilkanaście warstw. Pan młody ma koszulę z długim rękawem, długie spodnie i skarpetki i marynarkę. Taki ubiór może nie sprawdzić się w upał. Wiadomo, nikt przed ślubem nie będzie kupował nowych ślubnych stylizacji, ponieważ są to naprawdę ogromne koszty. Jednakże warto wyposażyć się w coś na zmianę. W przypadku pani młodej może to być sukienka (nawet  mało kosztowna, ale biała - krótka lub długa), którą przebierze np. po pierwszym tańcu, po krojeniu tortu, po oczepinach, lub po prostu, kiedy uzna, że to dobry czas. Najważniejsze, żeby wciąż odróżniała się od pozostałych gości kolorem (białym) i dodatkami (wiankiem, welonem, kwiatami we włosach, woalką, fascynatorem, biżuterią, itp.). Pamiętajcie, że abyście miło wspominali swój dzień, musicie czuć się komfortowo, dlatego jest to naprawdę dobre rozwiązanie. W przypadku pana młodego niezbędna może okazać się koszula na zmianę. Nie musi być nowa, byle by pięknie prezentowała się podczas wesela. Nie musicie zmieniać jej od razu, ale zapewniam, że mając totalnie przepoconą koszulę, możecie czuć się źle, a przez to także źle bawić. 

 

Zobacz także: Jak zorganizować wymarzony ślub

 

5. Chusteczki, makijaż, bibułka

Makijaż może okazać się niezbędny nie tylko dla pani młodej, ale także dla młodego. Pot sprawia, że twarz się świeci i może wyglądać niekorzystnie. Oczywiście chodzi o minimalne przypudrowanie, a nie pełny make up! Na rynku dostępne są także bibułki matujące. Doskonale mogą się sprawdzić zwykłe chusteczki, ukryte w kieszonce marynarki lub w spodniach, którymi w razie czego można delikatnie usunąć pot z czoła. Panna młoda powinna zadbać, aby przed wyjściem z domu precyzyjnie poprawić makijaż, zmatowić, utrwalić, a na pewno będzie się pięknie prezentowała. 

 

Upały mogą być przyjemne i piękne! Pamiętajcie, że najważniejsze jest Wasze podejście i samopoczucie. To najpiękniejszy dzień Waszego życia, dlatego nie możecie go spędzić na zamartwianiu się i mękach związanych z gorącem. Pijcie dużo wody, starajcie się jak najczęściej ochładzać i dacie radę. Powodzenia! 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska