Typy uczniów w szkole

 

Wrzesień właśnie ruszył pełną parą a wraz z nim powrócili uczniowie, bez których szkoła nie byłaby tym samym miejscem. Bez nich byłoby naprawdę nudno. Nie ważne czy szkołą za tobą, czy może jesteś w trakcie nauki - tych ludzi znajdziesz w każdej placówce. Poznaj charakterystyczne typy uczniów w szkole.

Nauka, lekcje, drugie śniadanie, wypchany po brzegi plecak. To codzienność uczniów, którą powitali niedawno pierwszym dzwonkiem. Ale czym byłaby przysłowiowa „buda” bez ludzi, którzy do niej uczęszczają? Są specyficzni, zasiedlają każdą klasę. To z nimi jest śmiesznie, żałośnie, to przez nich piszemy karne kartkówki.

Kujon
Czym byłaby klasa bez osoby, która wszystko wie, zawsze jest przygotowana i nie da odpisać pracy domowej? Kujon zawsze jest najmądrzejszy, odpowiada niepytany, w dodatku nauczyciele dają mu spokój. Zazwyczaj kujon jest nielubianą osobą ale zdarzają się wyjątki, które podzielą się odrobionym zadaniem. Jednak to rzadki okaz.

 

 

Sportowiec
Nauka nie idzie tej osobie najlepiej, za to wyczyny sportowe ma w małym palcu. Zawsze pierwszy na mecie, oczywiście reprezentuje szkołę na zawodach i kochają się w nim wszystkie dziewczyny z klasy. Sportowiec to popularny i wręcz niezbędny do normalnego funkcjonowania szkoły typ ucznia. Zazwyczaj nauczyciele przymykają oko na jego nieobecności i darują nieodrobioną pracę domową, bo przecież taka osoba to chluba i wizytówka szkoły.

 
Modnisia
Szkolna piękność, przed którą można by rozłożyć czerwony dywan na korytarzu. Zawsze idealnie dobrany strój, nienaganna fryzura i wianuszek koleżanek dokoła. Dla jednych niedościgniony ideał, dla innych próżny osobnik nie liczący się ze zdaniem innych. Szemranie, obgadywanie i śledzenie najnowszych trendów jest możliwe tylko z klasową miss.

 

Spóźnialski
Zaspałem, po drodze byłem świadkiem niezwykłych wydarzeń, szukałem zeszytu. Te i inne wymówki znane są tylko spóźnialskiemu. Zazwyczaj nie wie co się dzieje, nie ogarnia rzeczywistości, nie wie co było zadane, i jaki jest dzień tygodnia. Ale dziwnym trafem zawsze mu się upiecze.

 

Łobuz
Szkolny postrach-rozrabiaka to kolejny typ ucznia, który od zawsze funkcjonuje czy to w podstawówce, gimnazjum czy liceum. Przed nim nic się nie ukryje, to od niego zależy, kto dzisiaj będzie jego ofiarą. Najbardziej szalone pomysły, najwięcej uwag w dzienniku i  brak sympatii ze strony nauczycieli. Wychowawca nie wie, jak dotrzeć do tego umysłu, bo przecież szkolny łobuz i tak zrobi swoje.

 

Odludek
Nie narzuca się, jest trochę jak cień. Nie odzywa się za często - tylko wtedy kiedy musi. Nauczycielom jest obojętny, mało znany, często pomijany przy odpowiedziach. Po latach zazwyczaj ciężko sobie przypomnieć jego imię. Samotnik to kolejny typowy uczeń, na którego trafimy w szkole.

 

Ambitny
Ambitny uczeń to ten, który ma duszę artysty. Często zgłasza się z wielu przedmiotów do zadania „dla chętnych”. Dużo starań a skutek różny, raz wyjdzie lepiej, raz gorzej. W klasie ma swoje grono zaprzyjaźnionych osób.

 

Żartowniś
Zawsze potrafi podejść nauczyciela, tu zagada, tam coś powie i wszyscy zadowoleni. Najczęściej wysyłany (na zmianę z prymusem) jeśli trzeba odwołać kartkówkę czy poprosić o przełożenie sprawdzianu. Taka osoba jest niezwykle cenna w klasie, z nią nigdy nie ma nudy, a szkolny czas szybciej ucieka. Ponadto na wycieczkach to żartowniś sypie najlepszymi opowieściami jak z rękawa.

 

 

Lista charakterystycznych osób w szkole nie jest zamknięta. Polecam wziąć grupowe zdjęcie i powspominać trochę.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska