Zrealizuj swoje cele z „Twoją mapą marzeń”

 

Na fali noworocznej motywacji, po określeniu postanowień noworocznych, warto określić jasno swoje plany. Najlepiej pomoże Ci w tym książka „Twoja mapa marzeń. Przewodnik dobrego i mądrego życia”.

To może brzmieć nieco zbyt wyniośle. „Przewodnik dobrego i mądrego życia”.  Że niby teraz żyję źle i głupio? Otóż wcale nie, to oczywiste. Autorka w swojej książce próbuje pokazać, jak poukładać swoje życie, by żyć bardziej po swojemu, według własnych marzeń i zasad. Karina Sęp jest coachem i mentorem, na co dzień pomaga ludziom porządkować życie, odnajdywać swoje „ja” i inspiruje do przełamywania własnych barier i wstydu. Jej autorska koncepcja mapy marzeń – mapy celów okazała się hitem i pomogła wielu ludziom. Teraz i my mamy możliwość zaplanowania swojej przyszłości pod kątem spełnienia tego, o czym od dawna (bądź zawsze) marzymy.

 

Mapa marzeń – mapa celów to nie tylko pomocnik w uporządkowaniu swoich pragnień i wyznaczeniu celów oraz drogi do ich osiągnięcia. To również narzędzie, pomagające zajrzeć w głąb siebie, odkrycie tego, kim jestem, gdzie jestem, a przede wszystkim – gdzie CHCĘ być. Jak to osiągnąć? Na czym polega ta cała „mapa marzeń – mapa celów”?

 

„Mapa jest zamówieniem, które składamy światu.”

Mapa marzeń – mapa celów oparta jest na siatce bagua (starożytnej mapie energetycznej, która składa się z ośmiu równych części i przedstawia różne dziedziny). Każde pole ma swój kolor, swoje znaczenie i obszar życia, w zakresie którego obrazuje się swoje potrzeby. Na przykład w polu fioletowym zapisuje się sprawy dotyczące pieniędzy i pomyślności, pole różowe to miłość i związki, a pole żółte – „Ja”. W każdym polu określa się rzeczy, które chciałoby się osiągnąć w danej dziedzinie. Najlepiej od siedmiu do dziesięciu rzeczy, bo wtedy i łatwiej uporządkować swoje pragnienia, i prościej do nich dążyć. Każde pole jest szczegółowo opisane w książce, autorka podała mnóstwo przykładów i pytań pomocniczych. Swoje cele można przedstawiać zarówno za pomocą słów, jak i opisów, obrazków, symboli. Wszystkie chwyty dozwolone, ważne, żebyście Wy wiedzieli, co one oznaczają.

 

 

„Marzenie jest naszym pragnieniem, wyobrażeniem czegoś, co chcemy osiągnąć, zrobić, zrealizować, dostać, przeżyć czy mieć. Cel zaś to marzenie z datą realizacji.”

Co jest najważniejsze w wyznaczeniu celów? Wyznaczenie daty realizacji. Mapę marzeń – mapę celów warto robić co roku, ale można określić swój własny deadline. Wiadome jest, że się zmieniamy, zmienia się nasza sytuacja życiowa, priorytety, świat wokół nas ewoluuje i nic nie będzie takie samo za rok, dwa czy pięć. Ja jestem w trakcie robienia mojej mapy marzeń – mapy celów, ale już wiem, jakim dobrym sposobem jest zmaterializowanie swoich wyobrażeń, bo mam jasny obraz tego, czego chcę. Czego pragnę JA, a nie ludzie wokół mnie. I serdecznie dziękuję autorce za tę książkę.

 

Dziękuję również Wydawnictwu Edipresse za egzemplarz recenzencki. :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska