3 ponadczasowe książki dla każdego

 

Są książki, o których zapominamy zaraz po odłożeniu ich na półkę. Istnieją też takie, o których nie da się zapomnieć i przekazuje przez pokolenia. Są ponadczasowe, a ich wartości nigdy się nie przeterminują. Przedstawiam Wam trzy ponadczasowe książki, które powinny wnieść coś pozytywnego do waszego życia, bez względu na wiek, płeć, status społeczny, zawód itd.

Dale Carnegie – Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Prawdopodobnie mieliście już styczność z tą książką. Jeśli nie – naprawcie ten błąd. Ten hit wydawniczy po raz pierwszy został wydany… w 1836 roku! Czy przedwojenna książka może być aktualna w XXI wieku? Jak widać może! Bo relacje międzyludzkie, mimo upływu czasu, są niezmienne. Książka kierowana głównie do ludzi biznesu (przynajmniej według opisów), ale doskonale sprawdza się u każdego. Przecież każdy z nas chce mieć wokół przychylnych sobie ludzi oraz sprawdzonych przyjaciół, a wszystko to dzięki pozytywnemu nastawieniu do otoczenia.

 

Norman Vincent Peale – Moc pozytywnego myślenia

Na okładce najnowszego wydania widnieje napis „Najbardziej inspirująca książka naszych czasów”. Pierwszy raz świat ujrzał ją w 1993 roku i do dziś uczy, jak przestać się martwić i zacząć żyć pełnią życia. Jak wydobyć z siebie energię do realizowania marzeń i ambicji oraz jak w pełni korzystać z danego nam czasu. Było to jeszcze przed erą smartfonów i laptopów, a skoro nadal pozostaje aktualna – jest godna uwagi.

 

John Gray – Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Ta książka, wydana w 1992 roku, została wzorcowym przewodnikiem po świecie relacji damsko-męskich i do tej pory jest najlepiej sprzedającą się na świecie książką o tej tematyce. Dowiemy się z niej jak tworzyć trwałe i szczęśliwe związki oraz jak zaakceptować dzielące nas różnice. Ta książka niewątpliwie naprawiła bądź umocniła nie jeden związek.

 

A wy, znacie takie książki, które, mimo upływu czasu, rozwoju technologii i rosnącego konsumpcjonizmu, są nadal aktualne i takie pozostaną? Jakie książki dopisalibyście do tej listy?

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska