3 książki z motywem świątecznym

 

Choć śniegu za oknem brak, a gorączka zakupów przedświątecznych trwa i wszystko zaczyna irytować, usiądź na chwilę, weź książkę w rękę i odpocznij. Podsuwam trzy ciepłe opowieści świąteczne, które wzruszą każdego i wprowadzą jeszcze więcej magii w te święta.

Krystyna Mirek – Światło w Cichą Noc

Na obrzeżach Krakowa, jak wszędzie indziej, trwają przygotowania do świąt. Tylko w dwóch domach nie jest to czas radosnego oczekiwania. Do przedwojennej willi wraca po latach Antek. Będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością, żeby odzyskać spokój. A to nie będzie łatwe i przyjemne… W domku obok nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia. Magdzie i jej dwóm braciom kojarzą się one z tragicznym wypadkiem sprzed lat, dlatego co roku wyjeżdżają do ciepłych krajów. Jednak w tym roku będą musieli zorganizować prawdziwą Wigilię. Jak to w życiu bywa, będzie trochę łez, smutku, ale i radości. W końcu to Boże Narodzenie.

 

Cameron W. Bruce – Psiego najlepszego, czyli był sobie pies na święta

Sąsiad podrzucił Joshowi pod drzwi ciężarną suczkę, którą ten decyduje się przygarnąć, choć nigdy nie miał zwierzęcia w domu. To wąskie grono domowników wkrótce poszerza się o pięć szczeniąt. Josh zgłasza się po pomoc do lokalnego schroniska. Tam poznaje Kerri, która uczy go jak dbać o psią rodzinkę. Z początku chłodny Josh wkrótce zakochuje się nie tylko w młodej opiekunce, ale i swojej psiej gromadce. Niestety nieuchronne zbliża się termin oddania szczeniaków…

 

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań

12 autorów powieści dla młodzieży połączyło siły i stworzyło świąteczny tomik opowiadań. Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie. Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…  To będą wyjątkowe święta dla każdego z bohaterów.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska