3 książki o... slow life

 

Od paru lat coraz modniejszy staje się minimalizm. Ludzie zwalniają tempo życia, celebrują posiłki, rozgraniczają pracę i czas wolny, a przede wszystkim doceniają każdą minutę życia. Każda z tego typu idei nie obyłaby się bez książek na ten temat, dlatego przedstawiam trzy najlepsze książki o slow life.

Joanna Glogaza – Slow life. Zwolnij i zacznij żyć

Moja absolutna faworytka w tym temacie! To właśnie z bloga Style Digger dowiedziałam się o tej idei i dzięki jej książkom zgłębiłam ten temat. Polecam ten poradnik, bo znajdziecie w nim nie tylko inspirujące porady, jak zacząć organizować swoje dni, żeby mieć na wszystko czas, ale także nauczycie się żyć w zgodzie ze sobą, robić sobie małe przyjemności i czuć świetnie we własnym towarzystwie.

 

Leo Babauta – Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

W szalonym świecie konsumpcjonizmu warto się czasem zatrzymać i spojrzeć z dystansem na swoje życie. Autor tej zaledwie stuczterostronicowej książki uczy jak zyskać więcej wolności, czasu i przestrzeni, jak naprawić swój budżet i zdrowie, a wszystko to z uśmiechem na twarzy i nieopisaną satysfakcją. Bo wtedy właśnie dostrzega się nawet najmniejsze radości.

 

Katarzyna Kędzierska – Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce

Głównym hasłem towarzyszącym „slow life” jest „mniej znaczy więcej”. To wcale nieprawda, że im więcej posiadamy, tym szczęśliwsi jesteśmy. Autorka skutecznie udowadnia, że pozbywając się niepotrzebnych relacji, dwóch ton ubrań i jeszcze większej ilości kosmetyków, możemy w końcu odetchnąć. Wystarczy zrobić pierwszy krok, który później przerodzi się w nawyk. Sprawdźcie sami!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska