3 książki... z Paryżem w tle

 

Paryż… Obiekt marzeń, idealny plener do powieści. Nie jedno miejsce akcji bestsellera zostało osadzone w Mieście Świateł. Mimo to nigdy się nie nudzi. Ja mam trzy ulubione powieści, które oprócz wątków miłosnych, zawierają ten najważniejszy – Paryż.

Marc Levy – Ona i on

Przeznaczenie jest silniejsze niż nam się wydaje. Przekonują się o tym bohaterowie powieści jednego z najlepszych francuskich pisarzy. Nazywane nowym „Notting Hill”. Ciepła opowieść o pisarzu i aktorce, którzy spotykają się prawie „przypadkiem”, a zamiast się w sobie zakochać – zaprzyjaźniają się. Długo tak wytrzymają? Przekonajcie się! Osadzona w paryskich restauracjach i dachu opery, zabawna i wciągająca historia.

 

Guillaume Musso – Telefon od anioła

Mój ulubiony francuski pisarz lubi łączyć w swoich powieściach Paryż i Nowy Jork. Tym razem odwiedzamy paryską kwiaciarnię, gdzie pracuje Madeline – była policjantka. Przez przypadek zamienia się telefonem z Jonathanem – byłym światowej sławy szefem kuchni z Ameryki. Przy okazji „zamiany” odkrywają sekrety, których woleliby nie znać. Trzymający w napięciu thriller i kwitnąca miłość (mniej niż w innych książkach, ale jednak), czyli to, co w Musso najlepsze.

 

Isabelle Laflèche – Kocham Paryż

Druga część trylogii o perypetiach przebojowej prawniczki. Tym razem kobieta wraca do swojej rodzinnej Francji i zaczyna pracę u samego Diora. Świat wydaje się stać przed nią otworem, jednak każda bajka kiedyś się kończy. Pojawiają się problemy w związku, w pracy i nawet urokliwy Paryż nie może tego zmienić. Piękne za dnia uliczki mogą skrywać też tajemnice, których wcale nie chcemy odkryć.

 

Moim największym marzeniem jest zobaczyć Paryż, o którym czytam w powieściach. Może Wy macie jeszcze jakieś książki do polecenia, które jeszcze bardziej rozbujają moją wyobraźnię? ;)

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska