3 książki... z Rzymem w tle

 

 

Rzym – miasto miłości. To właśnie stolicę Włoch uznaje się za miasto kochanków i namiętności. Rozpisywali się o nim poeci i prozaicy. Przedstawiam trzy książki o Rzymie, które każdy wielbiciel Wiecznego Miasta powinien znać.

Nicky Pellegrino – Rzymska przygoda

Wielbiciele rzymskich powieści na pewno znają to nazwisko. Autorka ma na swoim koncie osiem książek osadzonych w słonecznych Włoszech. W „Rzymskiej przygodzie” przenosi czytelników do lat 50. Poznajemy Serafinę – młodą kobietę, która staje się asystentką żony sławnego tenora. Poznaje od kuchni życie ówczesnych celebrytów. Czytając książkę możemy niemal poczuć zapach włoskiego śniadania i usłyszeć rozbrzmiewającą na rzymskich ulicach muzykę, a wszystko to z pięknymi zabytkami w tle.

 

Peter Moore – Słodki smak pomarańczy

Jak podróżować we Włoszech to czym? Oczywiście vespą! Bohater i jednocześnie autor książki przemierza włoskie uliczki na legendarnym skuterze spędzając samotnie ostatnie chwile wolności, bowiem lada moment ma zostać ojcem. Odkrywa kraj, który zaskakuje go na każdym kroku i poznaje miejsca, których nie znalazłby w przewodnikach.

 

Jacek Przybylski – Rzym Jana Pawła II

Mówiąc o Rzymie nie możemy zapomnieć o małym państwie w samym jego sercu – Stolicy Apostolskiej. A jak już o Watykanie mowa, trzeba wspomnieć o papieżu-Polaku i mieście z jego perspektywy. „Rzym Jana Pawła II” to znakomity przewodnik śladami wspomnień o naszym papieżu. Które miejsce było mu najbliższe, dokąd lubił spacerować i gdzie najczęściej widzą go przyjaciele we wspomnieniach. Dużo ciekawostek i ciekawych historii.

 

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska