3 książki na wakacje, które warto przeczytać

 

Lato w pełni, za moment połowa wakacji. A propos ich… może poczytamy książki z wakacjami w roli głównej? Oto moje trzy propozycje letnich lektur.

Liz Flanagan – Lato Eden

Książka młodzieżowa, ale warta przeczytania nawet przez starsze grono czytelników. Tamto lato było wyjątkowe dla Jess, Eden i Liama. Nic nie zapowiadało, że nudna rzeczywistość zmieni się z dnia na dzień, dopóki pewnego dnia Eden nie zniknęła bez śladu. Jess próbuje odnaleźć przyjaciółkę, dręczą ją wyrzuty sumienia oraz duchy przeszłości. Ale czego nie robi się dla przyjaźni? Fantastyczna powieść, która uczy, że zawsze jest nadzieja na lepsze jutro i nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

 

Zobacz także: 3 książki o... podróżach po Polsce

 

Peter Wohlleben – Instrukcja obsługi lasu

Jak lato to oczywiście biwak! Najlepiej w lesie. Nigdzie się tak nie wyciszymy jak w środku lasu, gdzie słychać tylko szum drzew i śpiew ptaków. Jak sprawić, by w lesie nie być intruzem, by nie utrudniać życia zwierzętom, które mają go za dom i jak uniknąć kleszczy czy komarów? Autor bardzo precyzyjnie odpowie na te pytania i przekaże Ci chociaż cząstkę swojej miłości i pasji do zielonych gajów. Nic tylko zakładać wygodne buty i iść na spacer!

 

Zobacz także: Książki, które warto przeczytać w lipcu 2018

 

James Patterson, Emily Raymond – First love

Z wakacjami przeważnie chodzi w parze miłość. Czy jest coś piękniejszego niż miłosne uniesienia w blasku lipcowego księżyca i pierwsze niewinne pocałunki o zachodzie słońca? A czy jest coś wspanialszego niż pierwsza miłość? Podróż Axi i Robinsona po Stanach Zjednoczonych miała być ucieczką przed problemami i przeszłością. Jednakże żadna podróż we dwójkę, będąc najlepszymi przyjaciółmi, nie kończy się tak zwyczajnie i bez romantycznych uniesień.

Okładki: empik.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska