Spełnij swoje marzenia z „The Wish” Billa Griffina [RECENZJA]

 

Wyobraź sobie, że dostajesz przepis na spełnienie swoich marzeń. Nie musisz już siedzieć i wymyślać wielkich planów, wszystko dostajesz gotowe, podane na tacy. Czy teraz zaczniesz w końcu je spełniać?

Jakiś czas temu Bill Griffin stworzył aplikację Crowdwish. Jest to miejsce, w którym użytkownicy mogli wyrażać swoje trzy największe życzenia, a potem zapisywać, co zrobili danego dnia w związku z tym życzeniem. Cały świat oszalał na punkcie tej aplikacji, życzenia spływały jak szalone. Od tych najbardziej prozaicznych po wielkie, prawie nierealne. Po aplikacji nadszedł czas na stronę internetową i w końcu działalność, która może być nazywana mianem firmy. Firmy, która, co ważne (!), nie gwarantuje spełnienia marzeń, ale obiecuje zrobić wszystko, co w jej mocy, by to uczynić. W taki oto sposób tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy, życzeń zostało spełnionych lub prawie spełnionych.

 

Autor książki „The Wish. Poradnik spełniania marzeń” i aplikacji Crowdwish wybrał 99 najpopularniejszych życzeń, które przewinęły się przez lata jego pracy. Stąd nie zabraknie tu takich pragnień jak: „chciałbym być milionerem”, „chciałbym rzucić palenie” czy „chciałbym podróżować w czasie”. Każde życzenie jest pokrótce opisane, czasem opatrzone jakąś anegdotką i zawiera praktyczne porady na to, jak je spełnić bądź pogodzić się z tym, że go nie spełnimy, bo bywa i tak. Na koniec dowiemy się również, jak duże lub małe jest prawdopodobieństwo, że spełnienie tego życzenia przyniesie szczęście.

 

Od książki nie da się oderwać, poważnie! Poza tym, że zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele ludzi ma podobne pragnienia do naszych, to jeszcze zaczynamy naprawdę wierzyć, że jesteśmy w stanie je spełnić. Że nie trzeba aż tak wiele wysiłku, kombinowania – najlepsze są najprostsze rozwiązania. A jeżeli twojego życzenia nie ma w książce – można skontaktować się z Crowdwish mailowo. Adresu nie podam, pofatyguj się po książkę ;)

 

„The Wish” doskonale nadaje się na prezent dla bliskiej osoby, ale też i dla siebie. Jeżeli jesteś sfrustrowany, chciałbyś coś ze sobą zrobić, ale nie wiesz co, a przede wszystkim JAK to zrobić – sięgnij po tę lekką lekturę, a zdasz sobie sprawę, że rozwiązanie masz w zasięgu ręki. Wystarczy po nie sięgnąć.

 

Dziękujemy Wydawnictwu MUZA za egzemplarz recenzencki.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska