A few words about secrets – The Weeknd

24/06/2017

 

Abel Tasfaye z zespołu The Weeknd nie przestaje zaskakiwać swoich fanów, zarówno różnorodnością fryzur, jak i nowymi teledyskami. Tym razem swojej premiery doczekał się klip do utworu „Secrets”.

Kim właściwie jest Abel Tasfaye? To 27-letni kanadyjski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny, który swój pierwszy solowy album muzyczny wydał w 2013 roku, zyskując coraz więcej sympatyków. Zadebiutował 3 lata wcześniej utworami anonimowo wrzucanymi na serwis YouTube. Jest również pierwszym artystą, którego dwa krążki doczekały się ponad dwóch milionów odsłuchań na Spotify. Do czego przyzwyczaił nas The Weeknd? Na pewno do serii dobrej jakości piosenek. Jednak przyglądając się bliżej jego najnowszej płycie „Starboy”, wniosek nasuwa się jeden – wiele zmian w twórczości artysty. Co prawda, nadal czaruje swoją nisko osadzoną barwą głosu, czerpiąc z nowoczesnego R&B, zmieszanego z hip-hopem, ale jego ostatnia płyta stanowi moment kulminacyjny kariery – mówi się o przejściu ze znanego wszystkim The Weeknd” do tytułowego Starboy’a”. Jednym z utworów na krążku jest Secrets”. Część teledysku nakręcono na Uniwersytecie w Toronto, możemy zobaczyć artystę przemierzającego pokój pełen luster i schody, układające się w krąg. Spekulacje na temat interpretacji tekstu zawsze skupiają się wokół głośnego związku z Seleną Gomez. Klip sam w sobie przypomina stylistyką lata 80., co stanowi niemały wyjątek, zwłaszcza, jeśli porównamy go z I Feel It Comming”, gdzie Abel mocno zaakcentował swoją inspirację królem popu Michaelem Jacksonem. Co jest niemal permanentnym elementem wszystkich teledysków The Weeknd? Piękna kobieta i geometria, które z czasem mogą sprawiać wrażenie monotonności  ale co z tego, skoro jedna z nowszych piosenek kanadyjskiego piosenkarza dostarcza fanom kontynuację The Weeknd, mocno osadzonego w R&B i hip-hopie. 

 

Solowy numer Abla jak zwykle stoi na najwyższym poziomie muzycznym i z pewnością nie był gorzkim rozczarowaniem dla osób, które czekały na jego wizualizację. Znakomity rytm, prostota, ale przede wszystkim utwór, który kumuluje w sobie wszystkie charakterystyczne aspekty, których osoby zainteresowane muzyką The Weeknd mogą odszukać w jednym klipie. Zarzuty w stronę zespołu, które pojawiły się krótko po premierze teledysku, stanowiącego tylko kolejny argument na to, że coś niedobrego dzieje się ze stylistyką artysty, zostały bardzo szybko rozwiane. Trudno się dziwić, gdyż nie tylko Secrets, ale również pozostałe siedemnaście utworów, doskonale wpasowują się w ramy, do jakich Abel przyzwyczaił swoich fanów. 

 

 

 

 

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska