The Light Phone - powrót minimazlimu

 

Dziś nawet najbardziej zatwardziali fani starych telefonów noszą przy sobie minikomputery nazywane smartfonami. Jedni kupują je z wyboru, inni z przymusu - by być na bieżąco, by pod ręką mieć wszystkie potrzebne aplikacje. Dla tych, którzy pragną odpocząć od tego natłoku techniki, powstał The Light Phone.

Telefon lekki, wielkości karty kredytowej. Posiada wszystkie niezbędne funkcje i nic więcej. Dzwoni, wskazuje godzinę. Pracuje na sieci 2G GSM, a jego karta SIM pomieści do 9 numerów. Nie odbierzemy na nim maila, nie będzie nas dręczył Messenger czy Whatsapp. The Light Phone nie posiada nawet możliwości wysyłania wiadomości tekstowych. Działa na uproszczonej i okrojonej ze wszystkich bajerów wersji Androida. Czy taki telefon znajdzie dziś swoje miejsce na rynku? Rosnąca liczba aplikacji niezbędnych do pracy i pozostawania w łączności ze światem i społecznością zdaje się temu przeczyć.

Jednak na to także znalazło się rozwiązanie. Twórcy zostawiają “furtkę” dla tych, którzy nie mogliby całkowicie zrezygnować ze standardowego, wielofunkcyjnego telefonu. Wystarczy, że zainstalujemy na naszym smartfonie odpowiednią aplikację, a będzie ona przekazywała połączenia telefoniczne na Light Phone’a. Dzięki temu nie potrzebujemy drugiego numeru.

Według twórców, telefon ten wytrzyma 3 dni w trybie czuwania. Sprzedawany jest w 2 wersjach kolorystycznych - białej i czarnej. The Light Phone po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2015 roku jako projekt na Kickstarterze, a osoby wspierające go, dostały telefon w styczniu. Pozostali mogą zamówić jego pre-order za 150$. Niestety, na razie będzie dostępny wyłącznie w USA, a opłata za jego użytkowanie będzie wynosiła 5$ na miesiąc.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska